Jak chronić sygnalistów w multiagencji?

0
603

7 czerwca odbędzie się szkolenie online zatytułowane „Ochrona sygnalistów – nowe obowiązki multiagencji”. Szkolenie skierowane do multiagencji i organizowane przez V Financial Conferences poprowadzi Teresa Grabowska, niezależna ekspertka, właścicielka firmy TG-Doradztwo i Zarządzanie.

Dystrybutorzy ubezpieczeń, tj. agenci i brokerzy, należą do grupy podmiotów szczególnych, co oznacza, że są zobowiązani do wprowadzenia przepisów dyrektywy o ochronie sygnalistów niezależnie od liczby zatrudnionych osób – nie obowiązuje ich próg zatrudnienia powyżej 50 pracowników. Procedury muszą być wdrożone zaraz po opublikowaniu przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ustawy o ochronie sygnalistów.

Podczas szkolenia przedstawionych zostanie szereg kwestii związanych z przepisami dotyczącymi ochrony sygnalistów, m.in. prawna definicja sygnalisty, obowiązki pracodawców w nowym stanie prawnym, korzyści z wdrożenia przepisów dotyczących sygnalistów. W ramach szkolenia omówione zostaną również:

  • zakaz działań odwetowych i środki ochrony sygnalisty,
  • praktyczna perspektywa procedury i obsługi zgłaszanych nieprawidłowości
  • sankcje za brak wdrożenia nowych przepisów.

Prowadząca odpowie również na pytanie o to, czy należy wprowadzić wynagrodzenie dla sygnalisty i co oznacza wdrożenie ochrony sygnalistów z perspektywy rozporządzenia RODO.

Rejestracja na szkolenie:

Kontakt z organizatorem:

Ewa Dawid, Sales Specialist

tel. 884 377 776

echrzanowska@vfconferences.pl

(AM)