Jak insurtechy mogą prognozować rozwój pandemii?

0
166

Insurtech Hivemind wykorzystuje swoją platformę rynku prognostycznego Agora do zbiorczej analizy ocen ekspertów dotyczących rozwoju pandemii Covid-19 w ramach kolejnego 10-tygodniowego programu akceleratora innowacji Lloyd’s Lab.

Do programu zakwalifikowano start-upy zajmujące się dostarczaniem rozwiązań wspierających odpowiedź rynku ubezpieczeniowego na pandemię. Mają one okazję współpracować z ubezpieczycielami z rynku Lloyd’s przy wypróbowywaniu swoich nowatorskich pomysłów.

HiveMind zbada zastosowanie rynków predykcyjnych jako metody połączenia ocen ekspertów w prognozy mające znaczenie dla branży ubezpieczeniowej. Jeden z takich rynków predykcyjnych ma na celu przewidywanie liczby potwierdzonych nowych przypadków zachorowań na Covid-19 w USA do końca 2020 r.

Prognozowanie rozprzestrzeniania się wirusa zajmuje ekspertów z dziedzin takich jak biologia, nauki społeczne oraz gromadzenie i przetwarzanie danych. Ta różnorodność perspektyw sprawia, że problem doskonale nadaje się dla rynku predykcyjnego, który wykorzystuje mechanizmy przypominające rynkowe do wydobywania i sumowania informacji z wielu źródeł w ujednoliconą prognozę.

(AC, źródło: Asia Insurance Review)