KNF zgodziła się na fuzję życiowych towarzystw VIG Polska

0
1300

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 14 czerwca jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego połączenia życiowych spółek Vienna Insurance Group w Polsce: Compensy, Vienna Life oraz Aegon. Podmiot powstały w wyniku fuzji będzie działać pod szyldem Vienna Life.

Wskutek połączenia nowa Vienna Life stanie się jednym z największych graczy na rynku ubezpieczeń życiowych z szerokim portfolio produktów i usług. Przekształcenia nie oznaczają zmian dla klientów, pośredników i partnerów biznesowych trzech łączących się spółek. Pod nową marką towarzystwo będzie nadal rozwijać partnerstwa dystrybucyjne ze spółkami grupy, m.in. z majątkową Compensą. Vienna Life nie rezygnuje również z multibrandowego podejścia czy kooperacji na zasadzie white label.

Połączenie jest konsekwencją zapoczątkowanego pod koniec 2023 r. procesu konsolidacji VIG na polskim rynku z sześciu do trzech towarzystw. Integracja obejmuje majątkowe spółki Compensa i Wiener oraz życiowe zakłady Aegon, Compensa i Vienna Life.

Decyzja KNF oznacza spełnienie warunku zawieszającego połączenie wspomnianych powyżej spółek życiowych. Ich formalna fuzja spodziewana jest w IV kwartale tego roku. Z kolei w połowie 2024 r. powinno zakończyć się połączenie Compensy i Wienera, na które nadzór zgodził się 22 marca.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl