Krzysztof Lipski i Marcin Kulawik w zarządach towarzystw ubezpieczeń Avivy

0
364

30 listopada Krzysztof Lipski, CFO Aviva w Polsce, dołączył do zarządu spółki życiowej grupy, a szef operacji Marcin Kulawik – do zarządów obu towarzystw ubezpieczeń Aviva.

Krzysztof Lipski pracuje w Avivie od 2011 r. W latach 2011–2013 piastował funkcję dyrektora kontrolingu, a od 2013 roku dyrektora ds. sprawozdawczości finansowej. Od 2018 r. jest członkiem zarządu Santander Aviva. Od maja 2021 r. dyrektorem finansowym (CFO) spółek Aviva w Polsce i członkiem zarządu Aviva TUO.

Biogramy:

Krzysztof Lipski jest związany z branżą ubezpieczeniową od ponad 20 lat. W latach 1998–2011 pracował w polskich i brytyjskich spółkach firmy doradczej KPMG (od 2005 r. na stanowiskach menedżerskich), gdzie specjalizował się w badaniu sprawozdań finansowych, doradztwie księgowym, regulacyjnym i transakcyjnym na rzecz zakładów ubezpieczeń, towarzystw funduszy inwestycyjnych i powszechnych towarzystw emerytalnych.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz członek Association of Chartered Certified Accountants.

Marcin Kulawik od czerwca 2020 r. nadzoruje Departament Operacji i IT jako członek zarządu Aviva sp. z o. o. Odpowiada m.in. za likwidację szkód życiowych oraz majątkowych, centrum kontaktów z klientem, obsługę procesów operacyjnych, obsługę płatności klientów i agentów, zarządzanie projektami, automatyzację i robotyzację procesów oraz dział zakupów.

Marcin Kulawik

Marcin Kulawik jest związany z sektorem finansowym od 2005 r. Pierwsze doświadczenia w branży zdobywał w Bank of New York w USA, gdzie w latach 2005–2010 odpowiadał za wdrażanie międzynarodowych biur maklerskich na Wall Street. Po powrocie do kraju, w latach 2010–2014 związany był z Raiffeisenem, dla którego zrealizował szereg projektów między innymi uruchomienie Biura Maklerskiego R-Brokers. Do Avivy dołączył w 2014 r. Przez ponad 4 lata, w roli dyrektora transformacji, odpowiadał za zarządzanie portfelem projektów oraz PMO. W 2019 dołączył do Departamentu Operacji, rozszerzając zakres odpowiedzialności o obszar robotyzacji i doskonalenia procesów operacyjnych.

Z wykształcenia inżynier informatyki, absolwent Politechniki Częstochowskiej. Ukończył również studia Executive MBA na Tiffin University w Stanach Zjednoczonych. Studiował też na uniwersytecie w Norymberdze.

(AM, źródło: Twitter, Aviva)