Mamy kompetencje i zapał do szerzenia wiedzy

0
265

Rozmowa z Sylwią Prokorym-Bogdan, dyrektorką Biura Redakcyjnego i Szkoleń PFR Portal PPK sp. z o.o.

Redakcja „Gazety Ubezpieczeniowej”: PFR Portal PPK kojarzy się przede wszystkim z pracowniczymi planami kapitałowymi.

Sylwia Prokorym-Bogdan: – Spółka została powołana ustawą o pracowniczych planach kapitałowych i od trzech lat jest oficjalnym źródłem informacji o programie. Naszym głównym zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat PPK i upowszechnianie założeń programu, zarówno jeśli chodzi o proces wdrożenia PPK w firmach, jak i dotarcie z rzetelnymi informacjami do pracowników, uczestników programu. W tym celu prowadzimy portal mojeppk.pl, a także oferujemy wiele bezpłatnych szkoleń stacjonarnych i online.

Na portalu można znaleźć wszelkie niezbędne informacje o PPK, jak również oferty instytucji finansowych, prowadzących PPK, wzory dokumentów, poradniki i materiały informacyjne.

W tym roku uruchomiliśmy także serwis MojePPK, w którym uczestnik programu może w prosty sposób, np. za pomocą profilu zaufanego, sprawdzić stan swoich oszczędności na wszystkich rachunkach PPK, jakie posiada. Co istotne, informacje o programie są także dostępne w języku angielskim i ukraińskim. Działamy również aktywnie w mediach społecznościowych.

Wszystkie szkolenia z PPK są bezpłatne?

– Tak, to nasz obowiązek ustawowy. W pierwszych etapach wdrożenia skupiliśmy się na szkoleniach stacjonarnych, w tym m.in. organizowaliśmy wraz z wojewodami konferencje „PPK blisko Ciebie”, docierając bezpośrednio do zainteresowanych w każdym województwie.

Podczas pandemii, dzięki szerokim kompetencjom naszych trenerów, niemal natychmiast przenieśliśmy szkolenia do świata wirtualnego. Formuła online przyjęła się i obecnie większość szkoleń, zwłaszcza cyklicznych, odbywa się w ten sposób. 

Niezależnie jednak od tego, w jakiej formule organizowane jest szkolenie oraz gdzie się odbywa, zawsze jest ono dla uczestnika bezpłatne.

Na jakie szkolenia z zakresu PPK mogą teraz liczyć pracodawcy oraz pracownicy?

– Dla pracodawców oraz pracowników kadr i płac mamy aż sześć cyklicznych szkoleń online tygodniowo. Osoby, które po raz pierwszy stykają się z tematem PPK lub chciałyby całościowo odświeżyć swoją wiedzę, zapraszam na szkolenie „Pracodawcy, płace, kadry – jak obsługiwać PPK”.

Pracownikom kadr, którzy chcieliby uzupełnić informacje o programie, polecam „PPK w praktyce” oraz naszą nowość „TOP 5 w PPK”. Są to krótkie webinaria, dotyczące konkretnego zagadnienia, wybranego spośród tematów najczęściej poruszanych na forach dla księgowych lub zgłaszanych poprzez infolinię PPK.

Pracownik, uczestnik lub potencjalny uczestnik PPK może dowiedzieć się wszystkiego o programie ze szkolenia „PPK w pigułce” oraz „Poznaj PPK”. Poza powyższymi, organizowane są także dla uczestników programu szkolenia „Zaloguj się do PPK” we współpracy z instytucjami finansowymi. Pokazują one, w jaki sposób logować się i zarządzać swoim rachunkiem PPK.

Niezależnie od szkoleń stałych, otwartych dla wszystkich zainteresowanych, prowadzimy także szkolenia przeznaczone specjalnie dla pracowników konkretnych firm i dostosowane do specyfiki ich działalności.

Państwa trenerzy, eksperci PPK, działają na terenie całego kraju.

– Zespół naszych ekspertów to grupa trenerów z ogromnym doświadczeniem szkoleniowym. Udało nam się zgromadzić osoby, które posiadają bardzo duże kompetencje, a przede wszystkim niesłabnący zapał do szerzenia wiedzy. Znakomicie obrazują to wyniki szkoleń – w firmach, w których nasi trenerzy przeprowadzili szkolenia dla pracowników, partycypacja w PPK była średnio o 15% wyższa.

Zasada jest prosta – tworzymy takie szkolenia, w których sami z przyjemnością wzięlibyśmy udział. Każde szkolenie to przede wszystkim niezbędna wiedza i warsztaty, pokazujące, jak wykorzystać teorię w praktyce.

Doświadczenie i umiejętności trenerskie ekspertów zostały także bardzo wysoko ocenione przy okazji bezpłatnych szkoleń z wnioskowania oraz rozliczania Tarcz Finansowych. Od niedawna nasi trenerzy prowadzą także szkolenia rozwijające umiejętności miękkie. Zachęcam do kontaktu i zapoznania się z naszą propozycją współpracy.

Kontakt: sylwia.prokorym@pfrportal.pl