Ubezpieczenia zdrowotne mamy w DNA

0
1607

Ubezpieczenia grupowe to wciąż jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych przez pracowników benefitów. Jeszcze do niedawna oferty rynkowe były dość standardowe, a różnica między nimi to głównie wysokość składek. Dzisiaj zarówno pracodawcy, jak i pracownicy mają znacznie większe możliwości. Mogą skorzystać z propozycji wielu towarzystw ubezpieczeniowych, które dopasowują warunki ubezpieczeniowe do konkretnych potrzeb klienta.

Ubezpieczenia dopasowane do grup pracowników, dodatkowe benefity w postaci opieki zdrowotnej czy zniżki na inne produkty – to nowe trendy na rynku ubezpieczeń grupowych ochronnych i zdrowotnych.

Oferta grupowych ubezpieczeń ochronnych przechodzi od jakiegoś czasu sporą ewolucję. Ubezpieczenie nie jest już tylko gotowym pakietem złożonym z ryzyk ubezpieczeniowych, takim samym dla wszystkich pracowników. Pojawiają się oferty przeznaczone dla poszczególnych grup pracowników.

Tak właśnie działamy w Signal Iduna. Po wyodrębnieniu przez pracodawcę konkretnych grup pracowników proponujemy rozwiązania dopasowane do ich zadań w firmie czy też sytuacji życiowych.

Elastyczność firm ubezpieczeniowych jest coraz większa – ważnym trendem w dziedzinie ubezpieczeń grupowych jest postępująca indywidualizacja, wprowadzanie tzw. cegiełek. Warto podkreślić, iż w sektorze ubezpieczeń ochronnych oprócz indywidualizacji oferty towarzystwa proponują coraz to nowe możliwości rozszerzenia swoich usług dla firm, jak choćby pakiety nowotworowe, pakiety covidowe czy pakiety assistance.

Oferta grupowych ubezpieczeń zdrowotnych przechodzi prawdziwy renesans – coraz to nowe firmy wprowadzają ten produkt na rynek. Nie ma się co dziwić, ponieważ Polski rynek usług medycznych należy do jednych z najszybciej rozwijających się w UE i z pewnością nadal będzie dynamicznie rósł, a to w związku ze zmianami społeczno-demograficznymi oraz rosnącą świadomością Polaków.

Nie mniej ważnym powodem dużej dynamiki w tym sektorze ubezpieczeń jest spore rozczarowanie społeczeństwa publiczną służbą zdrowia. W sektorze tym oprócz sponsorowanych programów dla pracowników obserwujemy także coraz więcej programów fakultatywnych, które umożliwiają korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Rosnące wydatki out-of-pocket oraz coraz większa troska Polaków o stan zdrowia stwarzają potencjał dla rozwoju ubezpieczeń zdrowotnych.

Ubezpieczenia zdrowotne od zawsze wpisane są w DNA Signal Iduna, dlatego tak ważne dla nas jest zadowolenie klientów i troska o zdrowie ich pracowników i rodzin.

Na rynku ubezpieczeń grupowych mimo pandemii spowodowanej Covid-19, która była z nami ponad dwa lata, podejście pracodawców i pracowników do grupowych ofert ubezpieczeniowych nie uległo zbyt dużej zmianie.

Wciąż największy nacisk kładziony jest na ubezpieczenie na wypadek śmierci, następstw nieszczęśliwych wypadków czy chorób, przy zapominaniu, jak ważne są ubezpieczenia zdrowotne… A to właśnie dzięki nim pracownicy, którzy byli objęci tym ubezpieczeniem w czasie pandemii, czuli się bezpieczniej w momencie, kiedy placówki medyczne ograniczały działalność, a prym wiodły takie ridery jak „telemedycyna”.

Nie można nie wspomnieć o nowych trendach technologicznych, które pojawiły się w ostatnich latach także w sektorze ubezpieczeń grupowych. Mam na myśli zdalne zawarcie ubezpieczenia (e-deklaracja, portal obsługowy) czy możliwość zgłoszenia roszczeń online. To właśnie te rozwiązania technologiczne w ostatnim czasie mocno przyspieszyły i wyznaczyły nowe trendy w ubezpieczeniach grupowych. Połączenie nowoczesnych rozwiązań i nowych technologii stało się zarówno przejawem innowacyjności, jak i znakiem czasów.

W Signal Iduna wsłuchujemy się w potrzeby klientów grupowych, zawsze starając się dostarczyć ofertę w pełni dopasowaną do ich potrzeb.

Porozmawiajmy o wspólnych możliwościach!

Edyta Salamon
dyrektorka Biura Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska
tel. 694 751 387
edyta.salamon@signal-iduna.pl