Mondial Assistance: Pandemia zwiększyła popularność assistance domowego

0
513

Z badania przeprowadzonego przez Mondial Assistance wynika, że w 2019 roku największy wzrost wartości usług assistance nastąpił w obszarze assistance domowego. 64% ankietowanych wskazało, że assistance domowy ma dla nich największą wartość. Operator zauważa, że obecna pandemia wzmocniła wzrostowy trend w tym obszarze.

– Nasze statystyki potwierdzają trend z badania i dobrze oddają potencjał usług assistance domowego. Analizując dane z kwietnia, widać, że pomimo spadku wezwań assistance we wszystkich sektorach, zainteresowanie assistance domowym jest większe niż assistance medycznym. Wszystkie serwisy realizujemy na bieżąco. W minionym miesiącu 92% próśb o pomoc związanych było z awarią RTV/AGD, a 6% dotyczyło awarii PC – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mondial Assistance.

W porównaniu z zeszłorocznym badaniem „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” można zauważyć istotny wzrost związany z obawą respondentów o awarię  sprzętów RTV/AGD (54%, +7 p.p.).

– Assistance domowe staje się bardzo kompleksową usługą. Zwiększają się sumy  ubezpieczeniowe, zakres napraw oraz liczba sprzętów objętych ochroną. W typowym roku aż 31% osób korzysta z usług fachowca, takiego jak hydraulik czy elektryk. W ostatnich miesiącach jednak szczególnie popularne były naprawy sprzętów gospodarstwa domowego i sprzętu komputerowego. Nie jest to nic zaskakującego, zważywszy na lockdown, pracę zdalną i miliony Polaków, którzy niemal z dnia na dzień większość czasu zmuszeni byli spędzać w domach i mieszkaniach – dodaje Piotr Ruszowski.

O badaniu:

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Mondial Assistance przez Ipsos Polska w dniach 17.01.–19.02.2020 roku. Metoda realizacji badania to wywiady ilościowe przeprowadzone techniką CATI. Uwzględniono ogólnopolską próbę reprezentatywną ze względu na płeć, wiek, województwo i wielkość miejscowości (N = 1700). Badanie zrealizowano dziewiąty raz z rzędu według tych samych parametrów badawczych i jest ono źródłem wiedzy na temat trendów i tendencji dla usług assistance na rynku finansowym.

(AM, źródło: Mondial Assistance)