Nowe narzędzie Neuca w Panelu Ubezpieczonego TU Zdrowie

0
269

W Panelu Ubezpieczonego TU Zdrowie udostępnione zostało HeyCzeker – bezpłatne narzędzie, dzięki któremu ubezpieczeni będą mogli wstępnie ocenić swój stan zdrowia i dostaną podpowiedź, z jakim specjalistą powinni się skonsultować. Nowa funkcjonalność to kolejny efekt synergii z Grupą Neuca.

– HeyCzeker to bezpłatne narzędzie oparte o możliwości sztucznej inteligencji i wiedzę lekarzy, które pozwala wstępnie rozpoznać problemy zdrowotne. Otrzymany wynik stanowi dla pacjenta cenną podpowiedź, jakie kroki powinien podjąć i czy konieczna będzie wizyta u lekarza. Wystarczy w krótkiej anonimowej ankiecie wskazać swoje objawy i odpowiedzieć na pytania dobierane na podstawie podawanych wcześniej informacji. Nie chodzi tu oczywiście o to, aby pacjent samodzielnie próbował stawiać sobie diagnozę przy pomocy naszego narzędzia, ale by skrócić jego drogę do odpowiedniego specjalisty – mówi Zofia Spandowska, kierowniczka Działu Marketingu Pacjenckiego Neuca.

Po wstępnej ocenie stanu zdrowia przy pomocy HeyCzekera ubezpieczony ma możliwość umówienia się na wizytę stacjonarną lub telekonsultację w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w TU Zdrowie. Obok HeyCzekera w Panelu Ubezpieczonego pojawi się też HeyDoc, czyli odpłatny dostęp do e-wizyt ramach systemu Neuca.

– Skorzystanie z HeyDoc jest alternatywą dla ubezpieczonych, których zakres polisy TU Zdrowie nie obejmuje konsultacji u wybranego specjalisty. Wówczas może on odpłatnie skorzystać z e-wizyty przez platformę HeyDoc – mówi Teresa Domańska, dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TU Zdrowie.

HeyDoc to rozwiązanie, które daje możliwość skorzystania odpłatnie z opieki medycznej w postaci e-wizyt u wybranego lekarza. Pacjent zyskuje dostęp do lekarzy internistów i pediatrów, a także wielu specjalistów, takich jak alergolog, endokrynolog, ginekolog czy psychiatra. Ma także możliwość wyboru formy konsultacji: chat, telefon lub video.

HeyCzeker i HeyDoc to kolejne produkty Neuca, które zostały wprowadzone do Panelu Ubezpieczonego w wyniku włączenia TU Zdrowie do grupy. Już od kwietnia tego roku ubezpieczeni w TU Zdrowie korzystają także z wizyt zdalnych poprzez system Neuca.

(AM, źródło: TU Zdrowie)