PFR Portal PPK: Pierwsza publikacja na pierwsze urodziny moje.ppk.pl

0
497

Pierwsza publikacja PFR Portal PPK została udostępniona 9 stycznia jako bezpłatny e-book w ogólnoświatowym sklepie Google Play. Książka zatytułowana „Zagadnienia prawne w zakresie Ustawy o PPK” zawiera na 98 stronach kilkaset pytań i odpowiedzi dotyczących wprowadzania i prowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Książka jest efektem pracy nad pytaniami zgłaszanymi przez pracowników, pracodawców  i instytucje finansowe, dotyczącymi funkcjonowania PPK.

Materiały przygotowane w e-booku to stanowiska uzgodnione przez PFR Portal PPK we współpracy z Ministerstwem Finansów, Komisją Nadzoru Finansowego w zakresie właściwości tego organu oraz Polskim Funduszem Rozwoju. Książka dostępna jest pod tym linkiem. Można ją ściągnąć na telefon czy komputer jako samodzielną publikację.

W przygotowaniu kolejne publikacje. Książki wydawane przez PFR Portal PPK ukazywać się będą także w Apple Books, Publio i Virtualo.

Wydanie e-booka zbiegło się z pierwszą rocznicą funkcjonowania strony mojeppk.pl – portalu informacyjnego poświęconego PPK. Do dziś miał on blisko 5,5 miliona odsłon. Pierwszego dnia w serwisie znajdowało się 8 stron, które do końca dnia obejrzało niespełna 1800 osób. Obecnie moje.ppk.pl to ponad 560 stron i ponad milion użytkowników.

Portal stanowi oficjalne źródło informacji dotyczących Planów. Stanowi kompendium wiedzy na temat programu. Można na nim znaleźć informacje dotyczące założeń ustawy, terminów wdrożenia PPK, obowiązków, ale również korzyści płynących z uczestnictwa w programie zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

Jedną z najczęściej odwiedzanych podstron jest kalkulator, pozwalający wykonać symulację wpłat pracodawcy lub oszczędności wynikających z udziału w PPK. Na stronie na bieżąco dodawane są odpowiedzi na najczęściej zadawane i zgłaszane pytania oraz opracowania zagadnień prawnych, stanowiące cenne źródło wiedzy na temat procesu wdrożenia programu.

Na mojePPK.pl prezentowane są również oferty wszystkich podmiotów zarządzających instytucjami finansowymi, które są wpisane do ewidencji PPK.

W zakładce plików do pobrania znajdują się liczne materiały informacyjne i promocyjne. Są one dostępne w trzech językach – polskim, angielskim oraz ukraińskim.

(AM, źródło: moje.ppk.pl)