PZU doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

0
456

24 społeczne inicjatywy PZU zostały docenione w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre Praktyki”. Wśród nich znalazły się tzw. opaski życia monitorujące parametry życiowe pacjentów, zakup sprzętu ratowniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych, rozdawanie świateł odblaskowych pieszym, a także kampania społeczna „Prowadzisz? Odłóż telefon”. Twórcami raportu są eksperci Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

– PZU to nie tylko ubezpieczenia, to również społeczna troska i zaangażowanie. To poczucie odpowiedzialności w stosunku do wszystkich konsumentów, społeczeństwa i państwa. Społeczna odpowiedzialność biznesu, służebność i myślenie kategoriami interesu publicznego są nieodzownym elementem zdrowej wolnorynkowej gospodarki. Jako PZU chcemy pod tym względem wyznaczać najwyższe rynkowe standardy. Dowodem są zeszłoroczne inicjatywy wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ale także niesiona w ostatnim czasie przez PZU szeroka pomoc w walce z pandemią koronawirusa – mówi prezes PZU SA Beata Kozłowska-Chyła.

– Społeczne projekty, które realizujemy, wyzwalają wśród pracowników PZU niesłychaną kreatywność i energię. Mobilizują do działania i dają osobistą satysfakcję z jego efektów. Tak było w zeszłym roku, gdy angażowaliśmy się m.in. w inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Tak jest teraz, gdy organizujemy i finansujemy zakup sprzętu i środków ochronnych dla szpitali opiekujących się zarażonymi koronawirusem albo dostarczamy służbom sanitarnym brakujące im auta – podkreśla prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska.

PZU wspiera również długofalowe projekty, czego przykładem jest ogólnopolska akcja „Pomoc To Moc”. – Tylko w minionym roku w ramach akcji „Pomoc To Moc” przekazaliśmy społecznościom lokalnym i organizacjom pozarządowym prawie dziewięć milionów złotych. Udało się zrealizować kilkaset inicjatyw, zwłaszcza na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa. Zaletą akcji jest fakt, że pomysłodawcami projektów są sami zainteresowani. Dzięki temu nasza pomoc trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – podkreśla członek zarządu PZU Życie Dorota Macieja.

Wśród docenionych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu inicjatyw PZU jest wsparcie aktywności fizycznej i imprez sportowych, jak PZU Maraton Warszawski i PZU Półmaraton Warszawski, a także liczne projekty Fundacji PZU. Należą do nich stypendia dla uzdolnionych dzieci, badania prewencyjne, wolontariat, pomoc społecznościom lokalnym. Wyróżnione zostały także takie inicjatywy, jak pomoc ofiarom wypadków czy obsługa klientów w języku migowym.

(AM, źródło: PZU)