PZU przygotował propozycję dla wędkarzy

0
666

Bezpieczny Wędkarz to ubezpieczenie pakietowe przygotowane przez PZU, które obejmuje pierwsze na polskim rynku casco sprzętu wędkarskiego, a także NNW i OC z możliwością rozszerzenia o dodatkową ochronę.

– Wędkowanie to często sposób na rodzinne spędzanie czasu lub pomysł na wspólny urlop ze znajomymi. Warto wtedy się zrelaksować i odpocząć, nie zaprzątając sobie głowy innymi sprawami. Dlatego przygotowaliśmy specjalną kompleksową ofertę dla wędkarzy amatorów oraz tych, którzy podchodzą do łowienia ryb bardziej profesjonalnie. Już od kilkunastu złotych składki gwarantujemy ochronę w bardzo szerokim zakresie – mówi kierownik Zespołu Produktowego PZU Jerzy Wieczorek.

Casco sprzętu wędkarskiego obejmuje ochronę na wypadek kradzieży czy dewastacji wędki wraz z akcesoriami i wyposażeniem wędkarskim. Ubezpieczeniem mogą być objęte wędki, których wiek nie przekracza 3 lat. Dostępne w pakiecie OC zabezpieczy wędkarza na wypadek strat wyrządzonych przez niego innej osobie, np. w sytuacji gdy podczas zarzucania wędki haczyk uszkodzi przypadkowej osobie ubranie. Natomiast NNW zadziała w przypadku np. poślizgnięcia się na mokrym pokładzie łodzi i złamania ręki.

PZU Bezpieczny Wędkarz można dodatkowo rozszerzyć o ubezpieczenie turystyczne, przydatne dla wybierających się na łowiska poza granicami kraju. Obejmuje ono szkody powstałe na skutek następstw nieszczęśliwych wypadków oraz koszty leczenia na całym świecie. Ubezpieczenie turystyczne w pakiecie wraz z PZU Bezpieczny Wędkarz można wykupić na 5, 10 lub 15 dni.

(AM, źródło: PZU)