PZU szuka akademickich ambasadorów

0
151

Rusza rekrutacja do programu Ambasador PZU na rok akademicki 2022/2023. Uczestniczący w nim studenci mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy u boku ekspertów i poznania Grupy PZU. Akademiccy Ambasadorzy będą reprezentować firmę i współorganizować ogólnopolskie projekty na swoich uczelniach.

– Zarówno skala działalności, jak i tradycja zobowiązują PZU do wspierania młodych talentów. Mamy bogate doświadczenie we współpracy z aktywnymi i ambitnymi ludźmi. Udział w tym programie to przede wszystkim inwestycja w rozwój i zdobywanie konkretnych umiejętności w realnych działaniach.  Mam nadzieję, że tak jak w poprzednich latach, ta oferta spotka się z dużym zainteresowaniem i że kolejni uczestnicy programu będą po jego zakończeniu zdobywać u nas dalsze doświadczenie zawodowe, jak na przykład Kamila i Mateusz, których sylwetki promują tegoroczną edycję programu – mówi kierownik Zespołu Rekrutacji i Marki Pracodawcy PZU Anna Gaertig.

Uczestnicy programu Ambasador biorą aktywny udział w realizacji projektów, które firma kieruje do środowiska akademickiego. Mają przy tym duże pole do samodzielnego działania i wykazania się własną inicjatywą. Ponadto zyskują okazję do nawiązania kontaktów ze studentami z innych miast i uczelni oraz udział w szkoleniach rozwojowych. W poprzednich edycjach były to na przykład warsztaty VR czy Design Thinking.

– Zwracamy się zwłaszcza do osób aktywnych, które już działają w kołach naukowych, organizacjach lub stowarzyszeniach studenckich. Jako Ambasadorzy PZU będą głównie odpowiadać za działania promocyjne PZU w obszarze marki pracodawcy bezpośrednio na swoich uczelniach i w mediach społecznościowych. Będzie to na przykład promocja Dni Otwartego Biznesu w PZU czy naszego programu praktyk i staży  – dodaje Anna Gaertig.

Do udziału w programie PZU zaprasza studentów od I do IV roku studiów z 12 miast Polski. Są to: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Toruń, Warszawa, Wrocław.

Kadencja akademickiego Ambasadora PZU zaczyna się w październiku i kończy w czerwcu danego roku akademickiego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja.

Program Ambasador to część inicjatywy PZU Student Talent, w ramach której ubezpieczyciel zamierza docelowo gromadzić różne projekty kierowane do środowiska akademickiego.

(AM, źródło: PZU)