PZU Zdrowie przejął kolejne pracownie rezonansu magnetycznego

0
515

PZU Zdrowie nabył za pośrednictwem swojej spółki zależnej 100% udziałów w Aura Medic Południe. Tym samym stał się właścicielem pracowni rezonansu magnetycznego w Radomsku oraz Stalowej Woli. Wcześniej operator medyczny przejął NZOZ Grupa Medical z pracownią w Grójcu. Łącznie w sieci PZU Zdrowie znajduje się już 38 placówek diagnostyki obrazowej.

– Najnowsze akwizycje to element realizacji strategii PZU Zdrowie w zakresie rozwoju diagnostyki obrazowej oraz promocji profilaktyki zdrowia. Badania obrazowe, w tym rezonansem magnetycznym, są istotnym elementem naszych pakietów opieki medycznej. Dlatego inwestujemy w infrastrukturę, która wzmocni dostępność diagnostyki również w miejscowościach powiatowych – mówi Agnieszka Karbowiak, p.o. prezes PZU Zdrowie.

Pracownie zlokalizowane są na terenie Szpitala Powiatowego w Radomsku, Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli oraz Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Wszystkie wyposażono w nowoczesne, bezpieczne aparaty o mocy obrazowania 1,5 T. Z badań MRI mogą korzystać zarówno pacjenci tych placówek, jak i posiadacze abonamentów PZU Zdrowie oraz pacjenci bez pakietów.

Przejęcia zrealizowane zostały przez Bonus-Diagnosta sp. z o.o., spółkę zależną PZU Zdrowie.

(AM, źródło: PZU)