PZU Zdrowie wspiera prezentacje medtechów

0
119

Już po raz trzeci PZU Zdrowie objął patronatem raport „Top Disruptors in Healthcare” – jedyną publikację, która opisuje polski sektor medtech. Dokument przedstawia startupy, które wpływają na rozwój sektora medycznego, a przede wszystkim są tworzone z myślą o pacjencie.

Celem raportu jest zebranie informacji o innowacyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku oraz pomoc w zawieraniu efektywnych partnerstw między startupami i firmami medycznymi a inwestorami, placówkami medycznymi i końcowymi klientami.

Finalna wersja raportu zostanie zaprezentowana 14 czerwca podczas II edycji międzynarodowej konferencji „AI w zdrowiu”, którą patronatem objął PZU Zdrowie. Jednak już teraz udostępniono cząstkowe rezultaty, opracowane na podstawie odpowiedzi ponad 100 startupów. Wynika z nich, że najczęściej wybieranymi przez startupy obszarami są onkologia (24%), kardiologia (22%), medycyna rodzinna (20%) i psychiatria (19%.). Najwięcej z nich działa w sektorze AI/machine learning (47%). Prawie 20% startupów z sukcesem oferuje swoje produkty za granicą i posiada już zarejestrowany przychód, a ponad 50% planuje ekspansję zagraniczną.

(AM, źródło: PZU Zdrowie)