Rankomat w barwach Netrisk

0
506

Bauer Media oraz Netrisk Group, spółka portfelowa MCI Capital, poinformowały 20 września o zawarciu porozumienia dotyczącego połączenia porównywarek internetowych w sześciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jedną z nich jest działający w Polsce Rankomat.

W ramach transakcji porównywarki Bauera: Rankomat.pl, czeskie Epojisteni.cz i Srovnejto.cz oraz słowacka Superpoistenie.sk dołączą do portfolio Netrisk, obejmującego Netrisk.hu (Węgry), Durchblicker.at (Austria), Klik.cz (Czechy), Netfinancie.sk (Słowacja) i Edrauda.lt (Litwa). W wyniku fuzji powstanie porównywarka internetowa o znaczącej skali w Europie.

Po zakończeniu transakcji połączona grupa będzie miała zasięg około 80 milionów potencjalnych klientów w sześciu krajach europejskich.

Bauer Media będzie posiadał znaczny, ale nie większościowy udział w całym biznesie. Globalny fundusz technologiczny TA Associates, obecny większościowy inwestor Netrisk, pozostanie nim także w połączonej firmie, podczas gdy MCI Capital, jeden z największych technologicznych funduszy inwestycyjnych w Europie Środkowej (inwestujący 25–100 mln euro w cyfrowych czempionów: spółki technologiczne, spółki przechodzące transformację cyfrową oraz infrastrukturę IT), zachowa mniejszościowy pakiet udziałów.

Netrisk jest najstarszą i jedną z największych platform do porównywania i zakupu ubezpieczeń online na rynku węgierskim. Jej dyrektorem generalnym jest Robert Sokołowski, menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej. To on odpowiadał za wprowadzenie w 2011 r. na polski rynek Proamy. Na początku 2014 r. został prezesem Generali Polska. Z końcem 2015 r. rozstał się z grupą. Pracował w Zurich Insurance w Szwajcarii, gdzie przez trzy lata pełnił funkcję globalnego szefa sprzedaży ubezpieczeń bezpośrednich. Wcześniej był związany z Liberty Direct jako dyrektor ds. operacji oraz dyrektor sprzedaży i obsługi.

Transakcja zostanie sfinalizowana po spełnieniu stosownych wymogów prawnych. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

(AM, źródło: stooq.pl, wirtualnemedia.pl, gu.com.pl)