Ruszyła Akademia Korzyści PPK

0
562

Wystartowała Akademia Korzyści dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Celem przedsięwzięcia jest przedstawienie zasad funkcjonowania programu i tym samym zachęcenie do oszczędzania w PPK. Konkurs jest skierowany w szczególności do osób, które będą podlegać w tym roku autozapisowi do PPK. Dodatkowo do wygrania są nagrody pieniężne, a ich łączna pula wynosi ponad milion złotych.

Akademia Korzyści PPK to przede wszystkim quizy z wiedzy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, które przybliżają ideę programu i jego najważniejsze założenia. Za każdą poprawną odpowiedź na pytanie uczestnik konkursu otrzymuje losy, które biorą udział w sześciu losowaniach nagrody głównej – każdorazowo jest to 100 tys. zł.

Cel Akademii

Akademia Korzyści PPK odgrywa przede wszystkim rolę edukacyjną. Ma zapoznawać uczestników z zasadami oszczędzania w Planach oraz pokazywać korzyści, jakie płyną z gromadzenia środków wspólnie z pracodawcą i państwem. Jednym z celów Akademii jest zwiększenie wiedzy o PPK wśród osób, które podlegają autozapisowi i do końca marca podejmą decyzję o pozostaniu w PPK.

Kto może wziąć udział w akcji?

Uczestnikiem Akademii Korzyści PPK może być każda osoba, która ukończyła 18 lat oraz jest uczestnikiem PPK lub będzie uczestnikiem PPK najpóźniej w chwili pierwszego losowania nagród, w którym weźmie udział. Pierwsze losowanie odbędzie się 12 kwietnia 2023 r.

Nagrody

W trakcie trwania Akademii odbędzie się 6 losowań nagrody głównej, tj. każdorazowo 100 tys. zł. Dodatkowo przewidziano 24 nagrody w wysokości 10 tys. zł, 96 nagród po 1 tys. zł oraz 640 nagród niespodzianek po 100 zł, które można wygrać, rozwiązując quizy. Łączna pula nagród to ponad 1 mln złotych.

Uczestnik, który nie zdobył żadnej nagrody, automatycznie bierze udział w kolejnych losowaniach. Dotychczasową pulę punktów wciąż można zwiększać, wykonując kolejne zadania.

Dodatkowo w ramach akcji przewidziana jest szeroka akcja informacyjna, obejmująca internet, radio oraz prasę.

(AM, źródło: PPK)