Rzecznik Finansowy wesprze notariuszy przy udzielaniu porad prawnych

0
113

27 listopada notariusze i eksperci Rzecznika Finansowego będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych telefonicznie oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tegoroczną nowością jest udział ekspertów Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego, którzy poinformują o zaletach polubownych rozstrzygnięć w sporach z instytucjami finansowymi.

„Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście” – to przewodni temat 12. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W ostatnią sobotę listopada notariusze oraz eksperci z biura Rzecznika Finansowego będą służyć wsparciem we wszystkich sprawach, które dotyczą ochrony własnego majątku.

Najczęściej zadawane notariuszom pytania dotyczą niezmiennie szeroko pojętych spraw majątkowych, umów sprzedaży, darowizny oraz problematyki związanej z dziedziczeniem. W ostatnich latach rośnie jednak liczba zapytań dotyczących tworzenia i działania spółek, zarządu sukcesyjnego, pełnomocnictw oraz umów majątkowych małżeńskich. Coraz częściej notariusze otrzymują również pytania o czynności, których można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu, a więc takich jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku.

Już po raz drugi notariuszom w czasie Dnia Otwartego Notariatu towarzyszyć będą eksperci z Biura Rzecznika Finansowego, którzy odpowiedzą na pytania z zakresu finansów osobistych i ubezpieczeń. Nowością będzie dyżur ekspertów Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego, którzy przedstawią zalety i możliwości polubownych rozstrzygnięć w sporach z instytucjami finansowymi.

W tym roku ponad 300 notariuszy z całej Polski oraz eksperci z Biura RzF będą odpowiadać na pytania telefonicznie na czacie i w trakcie streamingu: na facebookowym profilu „Porozmawiaj z Notariuszem”.

(AM, źródło: Rzecznik Finansowy)