Sezon inny niż wszystkie

0
935

Tegoroczny sezon narciarski na pewno będzie nietypowy. Ograniczenia związane z pandemią mogą utrudniać podróżowanie. Po zeszłorocznym, przerwanym, sezonie wielu narciarzy czuje jednak niedosyt i będzie chciało skorzystać z zimowego wyjazdu. Do takiej podróży warto się solidnie przygotować i wykupić ubezpieczenie, które zapewni ochronę również w przypadku, kiedy zachorujemy na Covid-9.

Generali z Myślą o Podróży oraz Ubezpieczenie Podróży oferowane przez markę Proama to kompleksowe produkty, w których, w zależności od charakteru wyjazdu lub celu podróży, klient może elastycznie dobrać sumy ubezpieczenia i zakres ochrony do swoich potrzeb.

Pomoc na wypadek choroby

Jeśli w trakcie podróży klient zachoruje na Covid-9, Generali pokryje koszty leczenia i usługi assistance za granicą – do sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance wskazanej na umowie ubezpieczenia.

Dodatkowo w przypadku nagłego zachorowania na Covid-19 i pozytywnego wyniku testu Generali pokrywa również koszt kwarantanny oraz izolatorium, jeśli są zalecone i zorganizowane przez służby medyczne danego państwa.

W podstawowym zakresie ubezpieczenia w ramach usług assistance są m.in. poszukiwania i ratownictwo, przeprowadzane przez wyspecjalizowane służby ratownicze. Pacjent może skorzystać z transportu do najbliższego szpitala albo placówki medycznej. Jeśli wymaga tego jego stan zdrowia, ubezpieczenie pokryje również koszt transportu na terytorium RP.

Możliwe są także organizacja i pokrycie kosztu transportu, jeśli w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem planowany wcześniej transport nie może się odbyć, np. minął termin planowanego lotu.

Kluczowy składnik – suma ubezpieczenia

Koszty leczenia, szczególnie za granicą, mogą być bardzo wysokie. Istotne jest, aby polisa miała odpowiednią sumę ubezpieczenia, która w razie potrzeby pokryje pełne koszty niezbędnego leczenia. Przy wyjeździe na narty za granicę rekomendowana suma to minimum 300 000 zł. Taka kwota powinna pozwolić na skorzystanie z leczenia szpitalnego, wykonanie badań czy zabiegów, a także bezpieczny powrót do domu.

Warto, aby turyści spędzający czas aktywnie pamiętali o rozszerzeniu umowy o „amatorskie uprawianie narciarstwa lub snowboardingu”. Osoby uprawiające te sporty w sposób ekstremalny, tj. jeśli jeżdżą poza oznakowanymi trasami, powinny rozszerzyć ubezpieczenie o „sporty wysokiego ryzyka”.

Do najczęstszych wypadków na stoku należą najechanie na inną osobę lub zajechanie jej drogi. W wyniku takich zdarzeń może dojść do uszkodzenia ciała osoby poszkodowanej lub zniszczenia jej mienia.

W każdym przypadku obowiązek naprawienia szkody lub pokrycie kosztu leczenia poszkodowanego jest obowiązkiem osoby, która przyczyniła się do tego zdarzenia. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej zapewnia ochronę w takiej sytuacji.

Na każdą okoliczność

Ubezpieczenie turystyczne w Generali można rozszerzyć również o pakiet Assistance Exclusive, który gwarantuje m.in. świadczenie, gdy z powodu niekorzystnych warunków pogodowych zamknięte zostaną trasy narciarskie. Generali zwraca także koszty wypożyczenia sprzętu narciarskiego czy zakupu niewykorzystanego karnetu na wyciąg, jeżeli ubezpieczony zachoruje lub ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi.

Ubezpieczony może liczyć również na nowe zakwaterowanie, jeśli w przypadku zejścia lawiny dostęp do ośrodka narciarskiego, w którym przebywa, będzie zablokowany.

Ci, którzy zdecydują się na urlop w kraju, powinni pamiętać, że w Generali oprócz terytorium Polski ochrona dotyczy dodatkowo 50 km terytorium państw sąsiadujących. Jeśli więc ubezpieczony zboczy z trasy i przekroczy granicę albo świadomie wybierze trasy biegnące np. częściowo poza granicami Polski, nadal będzie chroniony.

Zarówno w sytuacji wyjazdów zagranicznych, jak i krajowych w przypadku kosztów leczenia, NNW i usług assistance Generali odpowiada za zdarzenia powstałe w wyniku spożycia alkoholu.

Oczywiście z zastrzeżeniem, że zdarzenie nie wystąpiło wbrew miejscowemu prawu i rozporządzeniom władz lokalnych, np. jeśli w danej miejscowości jest zakaz jazdy na nartach pod wpływem alkoholu, wówczas nie będzie odpowiedzialności.

Narciarze wybierający się w podróż samochodem powinni pamiętać o ubezpieczeniu assistance. Osoby, które obecnie wybierają OC lub pakiet OC/AC w Generali, mogą dokupić Assistance Komfort za 10 zł. Dzięki niemu klienci zyskują całodobowe wsparcie w przypadku kolizji, awarii lub kradzieży samochodu w Polsce i w Europie.

Ochrona bez wychodzenia z domu

Polisy podróżne w Generali można zawrzeć zdalnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że agent przez e-mail lub telefon ustali z klientem jego potrzeby i zakres ochrony, wprowadzi dane i tak skonstruowaną ofertę wyśle klientowi na adres jego poczty elektronicznej.

Klient zapoznaje się z ofertą, a jeżeli jest zgodna z jego oczekiwaniami, zatwierdza ją poprzez kliknięcie i następnie opłaca. Podróżny może wykupić polisę również bezpośrednio przez stronę internetową lub infolinię i opłacić ją przelewem online, Blikiem lub przelewem tradycyjnym.

Grażyna Bilik
enedżer ds. rozwoju ubezpieczeń osobowych
Generali Polska


OPINIE AGENTÓW

Ubezpieczenie turystyczne od Generali to uniwersalny i elastyczny produkt, który daje moim klientom poczucie bezpieczeństwa w podróży w Polsce lub za granicą. Dla mnie poza dobrym zakresem o.w.u. ogromnym atutem jest przede wszystkim wygodny i szybki kalkulator w panelu agenta, który umożliwia komfortową pracę z klientem oraz możliwość przygotowania oferty zdalnej.

Bardzo cenię to, że w ramach jednego ubezpieczenia mogę przygotować ofertę na wypad na weekend na skałki w Polsce, a innym razem – wyjazd do pracy za granicę na pół roku. Nie muszę znać dwóch produktów i dwóch kalkulatorów, tylko jeden łatwy i czytelny kalkulator, pełen podpowiedzi na ścieżce sprzedaży.

Katarzyna Bąk

Zakres ochrony ubezpieczenia Generali z Myślą o Podróży można rozszerzyć nie tylko o sporty wysokiego ryzyka  czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Polisa pokrywa też koszty leczenia w razie zachorowania za granicą na Covid-19. Wszystko to czyni ubezpieczenie Generali chętnie wybieranym przez klientów, ale też przez agentów, bo to najlepsza oferta „Travel” na polskim rynku.

Katarzyna Bąk
PROMAX Ubezpieczenia, Ostrowiec Świętokrzyski


W Generali z Myślą o Podróży moi klienci doceniają szczególnie szybkie i sprawne zgłoszenie zdarzenia oraz otrzymaną pomoc. Gdziekolwiek jesteś na świecie, dzwonisz pod jeden numer telefonu. Pomoc lekarska zostaje zorganizowana natychmiast.

Wygodny jest również sposób rozliczenia szkody – klient może wybrać formę bezgotówkową albo zwrot poniesionych kosztów po powrocie do kraju. Co jest teraz szczególne istotne, w przypadku stwierdzenia za granicą koronawirusa, Generali pokryje koszty kwarantanny, jeśli służby medyczne ją zalecą. 

Dariusz Hołówko

Dla mnie jako agenta ważna jest również możliwość elastycznego dobrania zakresu ubezpieczenia – pomiędzy rekomendowanym przez Generali a „uszytym na miarę” dla danego klienta.

Dariusz Hołówko
MultiTop Ubezpieczenia, Lubin


Obecnie dla moich klientów, którzy wyjeżdżają za granicę, bardzo ważna jest ochrona związana z koronawirusem. Kluczowe jest dla nich to, że gdy będą za granicą i zachorują na Covid-19, ubezpieczenie turystyczne w Generali pokryje koszty leczenia i zapewni im usługi assistance.

Niewątpliwym atutem, wyróżniającym Generali na rynku, jest świadczenie, które pokrywa również koszt kwarantanny zaleconej przez służy medyczne danego kraju. Warto dodać, że Generali zapłaci za koszty kwarantanny/izolatorium, nawet jeśli odbywa się w przeznaczonym na ten cel hotelu. I co ciekawsze, w takiej sytuacji zapłaci również za koszty wyżywienia podczas pobytu w tym hotelu.

Jakub Grabowski

Nagłe zachorowanie na koronawirusa, potwierdzone dodatnim wynikiem testu, jest również wystarczającym powodem do zorganizowania i sfinansowania przez Generali transportu chorego do Polski.

Taka polisa pozwala moim klientom z większym spokojem planować wyjazd do pracy czy urlop na nartach w górach.

Jakub Grabowski
Optima Risk Ubezpieczenia, Warszawa