Skarbiec TFI zrezygnowało z pobierania opłaty za zarządzanie PPK

0
492

Do końca 2020 r. Skarbiec TFI nie będzie pobierał opłaty za zarządzanie Funduszem Skarbiec PPK SFIO odpowiadającym za inwestowanie środków uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Spółka, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zapowiada aktywną rywalizację o klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Decyzja o wprowadzeniu promocji dotyczy wszystkich uczestników PPK Skarbiec TFI – także tych, którzy wybrali firmę w I turze programu. Zerowa opłata za zarządzanie Funduszem Skarbiec PPK SFIO obowiązuje do końca roku. – Jesteśmy przygotowani do współpracy z wymagającymi klientami, poszukującymi doświadczonego i sprawdzonego partnera we wdrożeniu PPK. Uważnie też obserwujemy rynek, oczekiwania jego uczestników – mówi Norbert Talarczyk, dyrektor zarządzający ds. dystrybucji Skarbiec TFI.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, to segment małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających do 250 osób jest obszarem, w który celuje Skarbiec TFI. Firmy te zobowiązane są do uruchomienia PPK od początku 2020 r.

Jesteśmy przekonani, że dla klientów z sektora MŚP szczególnie istotne będzie aktywne podejście do zarządzania i zindywidualizowana oferta obsługi, którą w pełni jesteśmy w stanie zagwarantować. To nie jedyne nasze atuty. Skarbiec TFI może pochwalić się wyjątkowo długą historią – jesteśmy jednym z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych na polskim rynku kapitałowym, naszym wyróżnikiem są dobre, powtarzalne wyniki inwestycyjne, za które niejednokrotnie byliśmy nagradzani – dodaje Przemysław Jaworski, dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej Skarbiec TFI.

W ramach PPK Skarbiec TFI zamierza pozyskać kilkadziesiąt tysięcy uczestników. – W sposób odpowiedzialny podchodzimy do celów sprzedażowych. Bardzo ważne jest dla nas, żeby zachować właściwą równowagę między liczbą klientów a możliwością ich profesjonalnej i kompetentnej obsługi – zaznacza Jaworski. – W całym procesie wdrażania PPK wspieranym przez Skarbiec TFI istotne jest także to, że dostarczamy kompleksowy serwis wdrożenia PPK w firmie, obejmujący m.in. szkolenia dla działów kadr i płac, prosty w obsłudze system informatyczny, który współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi. Nasi eksperci spotykają się także z pracownikami obsługiwanych przez nas przedsiębiorstw, wyjaśniając im wszelkie wątpliwości związane z inwestycjami na rynkach kapitałowych – podkreśla Przemysław Jaworski.

(AM, źródło: Skarbiec TFI)