SPBUiR: Szkolenie o ubezpieczeniach obowiązkowych i przymusowych

0
356

24 listopada odbędzie się szkolenie online „Ubezpieczenia obowiązkowe i przymusowe w prawie polskim – analiza ukrytych i nietypowych przypadków”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych poprowadzi dr Michał P. Ziemiak z Katedry Prawa Ubezpieczeniowego i Medycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu.

Podczas szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

1. Pojęcie ubezpieczenia obowiązkowego i przymusowego.

2. Ubezpieczenia obowiązkowe i przymusowe – ile ich dokładnie jest?

3. Problem ubezpieczeń „wariantywnych”.

4. Problem ubezpieczeń nadwyżkowych”.

5. Jak nie drzwiami, to oknem – ubezpieczenia wprowadzane rozporządzeniami wykonawczymi do ustaw.

6. Studium przypadków:

6.1. Wspólny mianownik.

6.2. Rejs po prawie polskim, czyli ubezpieczenia obowiązkowe i przymusowe a prawnicy, medycyna, pojazdy, cudzoziemcy i repatrianci, odpady, usługi finansowe i płatnicze, praca na morzu i żegluga, służby mundurowe, promocja zatrudnienia, czworonogi…

Rozpoczęcie szkolenia jest zaplanowane na godz. 11.00, a jego zakończenie na 15.00.

Link do rejestracji:

Po zakończeniu szkolenia dostępny będzie test sprawdzający przyswojoną wiedzę. Link do testu znajduje się pod oknem wideo, ale aktywny będzie dopiero po zakończeniu szkolenia. Test będzie dostępny w ciągu godziny po zakończeniu szkolenia i składa się z 5 losowo wybranych pytań z opcją zaznaczenia „tak” lub „nie”. Test zaliczają 3 poprawne odpowiedzi (60%). Czas wypełniania testu – do 30 minut.

Certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkolenia zostaną przekazane uczestnikom drogą elektroniczną – będą dostępne po zalogowaniu się na stronę szkolenia. Informacja o możliwości pobrania certyfikatu zostanie podana na stronie polbrokers.pl.

(AM, źródło: SPBUiR)