Szkolna polisa NNW ochroni dziecko także na koloniach

0
54

Analiza ogólnych warunków NNW dla dzieci przeprowadzona przez Ubea.pl pokazuje, że większość szkolnych polis zapewnia całoroczną ochronę, a zatem również w drodze do i ze szkoły czy w trakcie kolonii. Takie ubezpieczenia często posiadają nawet zasięg globalny.

– Problemem szkolnych polis NNW nie jest więc sam zakres ochrony, lecz limit wypłat – podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Za przykład może posłużyć NNW dla dziecka z sumą na poziomie 15 tys. zł. W przypadku zwichnięcia stawu kolanowego wycenionego na 5% sumy świadczenie wyniesie tylko 750 zł. Takie odszkodowanie może zawieść wielu rodziców, którzy wcześniej nie sprawdzili warunków zawieranej polisy.

Niskie świadczenia ze szkolnych NNW sprawiają, że wielu rodziców szuka alternatywy. Niektórzy decydują się na zakup indywidualnego ubezpieczenia NNW z wyższą sumą. Warto pamiętać, że wypłaty świadczeń za szkody osobowe kumulują się bez ograniczeń.

– Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby dziecko miało dwie polisy NNW: grupową szkolną oraz indywidualną – podkreśla Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl. – W razie wypadku otrzyma wtedy dwa świadczenia – dodaje.

Na sam wyjazd na kolonie warto natomiast dokupić standardowe ubezpieczenie turystyczne.

(AM, źródło: Ubea)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here