TU Zdrowie wspiera w leczeniu chorób dietozależnych

0
197

Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie rozszerza ofertę programów zdrowotnych. Ubezpieczyciel wprowadził program Mój Dietetyk, który ma wspomagać proces leczenia cukrzycy typu 2, dny moczanowej, nadciśnienia tętniczego i osteoporozy.

Mój Dietetyk to program wspierania ubezpieczonego w leczeniu chorób dietozależnych. Obejmuje on:

  • Stały, bezpośredni kontakt z konsultantem medycznym TU Zdrowie
  • Niezbędne konsultacje specjalistyczne
  • Laboratoryjne badania diagnostyczne
  • Obrazowe badania diagnostyczne
  • Opiekę dietetyka
  • Jadłospis

– TU Zdrowie wprowadza kompleksowe rozwiązanie, które nie sprowadza problemu wyłącznie do odwiedzin u dietetyka i wyboru jednej ze standardowych diet. Program daje możliwość zindywidualizowanej diagnostyki w oparciu o liczne badania i konsultacje. Ubezpieczony ma pewność, że opracowana dieta uwzględnia indywidualne uwarunkowania medyczne, ale i społeczne (styl życia, wykonywany zawód), skutecznie wspomagając proces leczenia – mówi Teresa Domańska, dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych.

Cały proces liczy 8 etapów, które porządkują jego przebieg i umożliwiają weryfikację skuteczności prowadzonych działań.

Z programu mogą skorzystać ubezpieczeni w TU Zdrowie, którzy otrzymali diagnozę jednej z w/w chorób. Po zgłoszeniu się do programu ubezpieczony pozostaje pod opieką konsultanta medycznego, który nadzoruje przebieg programu, pomaga w umawianiu wizyt, doradza miejsca, gdzie w krótkim czasie można dokonać wymaganej diagnostyki.

– Osoby, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2, dnę moczanową, nadciśnienie tętnicze czy osteoporozę, są szczególnie narażone na powikłania związane z niewłaściwym odżywianiem. Ważne jest to, co i w jakich ilościach jedzą, ponieważ ma to wpływ na utrzymanie odpowiedniej wagi ciała, akceptowalnych poziomów cukru, wydolności nerek, właściwego ciśnienia tętniczego. Innymi słowy, dobrze dobrana dieta hamuje rozwój choroby i daje dużą szansę na lepszą jakość życia – mówi Edyta Jacyna, konsultant medyczny TU Zdrowie.

(AM, źródło: TU Zdrowie)