TUW: „TUW” Agnieszka Rózga zatwierdzona jako członek zarządu ds. ryzyka

0
539

29 października Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła jednogłośną decyzję o wyrażeniu zgody na powołanie Agnieszki Rózgi na stanowisko członka zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Agnieszka Rózga jest wiceprezesem towarzystwa od 1 lipca 2013 roku (powołana została 27 czerwca). Z firmą jest związana od początku swojej kariery w branży ubezpieczeniowej, tj. 1992 r. Do 2005 r. pracowała jako inspektor, kierownik działu i dyrektor biura reasekuracji. Czternaście lat temu została powołana w skład zarządu zakładu.

Agnieszka Rózga jest absolwentką kierunku finanse i bankowość Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie (obecnie Akademia Finansów). Uzyskała również tytuł Master of Arts in Financial Services Uniwersytetu w Bournemouth (Wielka Brytania). Odbyła staże z dziedziny ubezpieczeń i reasekuracji we włoskim UNIPOL-u i szwedzkim FOLKSAM-ie. Uczestniczyła w licznych kursach z zakresu ubezpieczeń i reasekuracji, a także międzynarodowych warsztatach reasekuracyjnych organizowanych przez światową federację towarzystw ubezpieczeń wzajemnych i spółdzielni ubezpieczeniowych ICMIF.

(AM, źródło: KNF, gu.com.pl)