UFG stara się o akta szkodowe Gefiona

0
255

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przypomniał poszkodowanym przez sprawców ubezpieczonych w Gefion w zakresie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, którzy nie zgłosili szkód przed ogłoszeniem upadłości, tj. przed 7 czerwca 2021 r., że w celu uzyskania odszkodowania powinni zgłosić szkodę do UFG za pośrednictwem dowolnie wybranego zakładu ubezpieczeń wykonującego działalność ubezpieczeniową w Polsce w zakresie OC ppm.

Dane kontaktowe do wspomnianych zakładów można znaleźć na stronie internetowej UFG w sekcji „Członkowie Funduszu“. Dodatkowe informacje znajdują się odpowiednio w sekcjach „Jestem poszkodowany” oraz „FAQ – Likwidacja szkód w UFG”.

Fundusz poinformował też poszkodowanych, którzy zgłosili szkody do Gefion przed ogłoszeniem upadłości firmy, że rozpocznie wypłaty w najbliższym możliwym terminie po otrzymaniu akt szkodowych od duńskiego syndyka masy upadłościowej Gefion i po ustaleniu odpowiedzialności i wysokości świadczenia. Obecnie Fundusz nie dysponuje takimi dokumentami, natomiast podjął działania w celu ich uzyskania.

(AM, źródło: UFG)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here