Unilink o wyborze optymalnego ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania

0
327

Poważne zachorowania, szczególnie te mające podłoże w chorobach serca, są bardzo ważnym obszarem ubezpieczeniowym. Unilink przypomina, że pakiety zapewniające ochronę i zabezpieczenie w przypadku tego typu zdarzeń są jednymi z podstawowych i można je znaleźć w ofercie niemal każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Doświadczeni doradcy zaznaczają, że zakres ochrony na wypadek zawału serca jest często dostępny jako rozszerzenie innych typów ubezpieczeń.

Multiagencja przypomina, że podstawowy zakres najpopularniejszych polis, obejmujący zachorowania, hospitalizacje, rehabilitację, uszczerbek na zdrowiu czy też śmierć, choć od lat niezmienny, został ostatnimi czasy uzupełniony o zabezpieczenie na wypadek pobytu ubezpieczonego w szpitalu wskutek Covid-19. Należy zwrócić uwagę, czy polisa obejmuje ten aspekt, a jeśli zawierana była przed pandemią – zaktualizować ją jak najszybciej.

– Oczywiście składka za dobrze dobraną polisę, gwarantującą wypłatę świadczeń na wypadek potencjalnego zachorowania wiąże się z pewnym wydatkiem. Niezaprzeczalnie jednak koszt leczenia, w tym także profilaktyki i diagnostyki dla poważnych zachorowań, nigdy nie jest niski i w każdym scenariuszu przewyższa koszt ubezpieczenia. Między innymi z tego względu warto, poszukując najlepszego rozwiązania, skonsultować się z agentem, który zaproponuje najbardziej dopasowane i korzystne produkty różnych towarzystw. Szczególnie podczas zawierania popularnych polis majątkowych, takich jak zabezpieczenia domu czy mieszkania, warto dopytać doradcę, czy nie możemy rozszerzyć opieki również o bardziej szczegółowe ryzyka z obszaru chorób serca. Często obserwujemy wzbogacanie podstawowych ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń na życie i NNW również o tę część zdrowia naszego i naszych bliskich. I choć w ogólnych warunkach ubezpieczenia próżno szukać pozycji „złamane serce”, to w Walentynki wszystkim szczęśliwie oraz nieszczęśliwie zakochanym polecam zabezpieczyć się na wypadek jego innych dolegliwości – podsumowuje Leszek Osiewacz, ekspert Unilink.

Jak wybrać ubezpieczenie od poważnych zachorowań?

Decydując się na polisę, należy zwrócić szczególną uwagę na to, na jakiej podstawie wypłacane są świadczenia oraz jaki jest ich rodzaj. Szczególnie istotne jest sprawdzenie, czy umowa nie jest ograniczona do zdarzeń, które mają miejsce na terenie Polski. Koszt nawet podstawowego leczenia poza granicami RP może być wysoki. Nie inaczej jest z kosztem hospitalizacji oraz transportu medycznego. Poza tym ubezpieczyciel zazwyczaj pokryje również koszty niezbędnych lekarstw i innych środków pomocniczych, ale także koszty podróży, utrzymania i noclegów osoby towarzyszącej choremu.

(AM, źródło: Unilink)