UNIQA prezentuje brokerom raport o zagranicznych inwestycjach polskich firm

0
720

19 stycznia UNIQA Polska spotkała się z brokerami na kolacji połączonej z premierą raportu „Polski biznes za granicą. Jak polskie firmy prowadzą ekspansję w Europie Środkowej i Wschodniej”, którego ubezpieczyciel jest partnerem. W spotkaniu wzięli udział prezesi oraz członkowie zarządów największych kancelarii brokerskich działających w Polsce. Wydarzenie było również okazją do krótkiego podsumowania minionego roku i podziękowań dla brokerów za ich zaangażowanie i wkład w osiągnięcia obszaru korpo, które przełożyły się na wysoką ocenę współpracy z UNIQA.

W krótkich wystąpieniach Marcin Nedwidek, prezes zarządu, Adam Łoziak, członek zarządu odpowiedzialny za obszar klientów korporacyjnych i mieszkalnictwo, oraz Piotr Wójcik, dyrektor zarządzający Pionu Rozwiązań dla Klienta Korporacyjnego UNIQA, przedstawili wyniki osiągnięte przez firmę w 2022 roku. Rezultaty te były bardzo dobre, a w szczególności wysoka rentowność. Menedżerowie opowiedzieli także o biznesie transgranicznym, którego wartość przekroczyła w UNIQA 100 mln zł.

Najważniejsze wnioski z raportu „Polski biznes zagranicą” przedstawił Ignacy Morawski ze SpotData, główny ekonomista „Pulsu Biznesu”.

  • Rośnie liczba inwestycji polskich firm w regionie CEE
  • Najczęściej inwestujemy w firmy czeskie
  • Najczęściej inwestują firmy z sektora przetwórczego i handlowego
  • W porównaniu z 2019 r. wartość polskiego eksportu na Ukrainę wzrosła dwukrotnie

Z raportem można zapoznać się tutaj.

(AM, źródło: LinkedIn)