UNIQA startuje z webinarami i szkoleniami dla mieszkalnictwa

0
585

W ramach programu szkoleniowego Akademia Mieszkalnictwa startuje cykl szkoleń przygotowany przez UNIQA. Równolegle rozpoczyna się nowa edycja Akceleratora Wiedzy Brokerów.

Program Akademii Mieszkalnictwa UNIQA to szkolenia prowadzone przez specjalistów w dziedzinie ubezpieczeń i rynku mieszkaniowego, a wśród prelegentów są pracownicy UNIQA oraz eksperci zewnętrzni. W programie zaplanowany jest cykl szkoleń, które zakończą się pod koniec tego roku. Szkolenia skierowane są do klientów z sektora mieszkalnictwa: pracowników spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości, wspólnot majątkowych i innych partnerów.

– Celem cyklu szkoleń jest edukacja i prewencja – dzielimy się wiedzą i udostępniamy odpowiednie narzędzia, które pozwalają jeszcze lepiej dbać o klientów, nie tylko w obszarze ubezpieczeniowym, lecz także w kwestii funkcjonowania w zmieniającym się otoczeniu biznesowym i zapobiegania ewentualnym szkodom. Dbałość o relacje jest tutaj również ważnym czynnikiem, gdyż współpraca ze spółdzielniami i zarządcami nieruchomości to jedno z kluczowych zadań dla UNIQA, lidera na rynku ubezpieczeń w sektorze mieszkalnictwa – mówi Emilia Głowacka, menedżer Zespołu Wsparcia Biznesu i Procesów UNIQA.

Równolegle rusza nowa wiosenno-letnia edycja eksperckich szkoleń w ramach Akceleratora Wiedzy Brokera UNIQA.

– Z programem szkoleniowym Akcelerator Wiedzy Brokera UNIQA wystartowaliśmy w maju 2020 roku i po prawie 2 latach mamy już ponad 2400 kont zarejestrowanych na platformie e-learningowej. Poza szkoleniami eksperckimi na żywo, platforma umożliwia odbycie certyfikowanych szkoleń wymaganych ustawą o dystrybucji ubezpieczeń IDD, a także zawiera katalog szkoleń z umiejętności miękkich związanych z rozwojem osobistym. A wszystko to online i w dogodnym dla siebie czasie. Stworzyliśmy ten projekt, ponieważ jesteśmy przekonani, że edukacja jest jedną z najbardziej sprawdzonych metod budowania silnych i długoterminowych relacji z naszymi partnerami biznesowymi – mówi Izabela Król, dyrektor Departamentu Klienta Korporacyjnego i Współpracy z Partnerami Biznesowym UNIQA.

W sumie w ramach tej edycji odbędzie się 11 spotkań, które będą dotyczyć m.in. zarządzania ryzykiem, likwidacji szkód czy problemu wysokiej inflacji w ubezpieczeniach. Nowością będzie spotkanie o zastosowaniu analityki biznesowej w ubezpieczeniach korporacyjnych. Przybliżone też zostaną obszary mało jeszcze rozpoznane przez rynek brokerski, a z dużym potencjałem do rozwoju, jak programy affinity (programy partnerskie) czy rozwiązanie UNIQA dla segmentu mieszkalnictwa.

– Jednym z mocnych filarów UNIQA, na którym budujemy nasz biznes, jest współpraca z brokerami. Mamy szeroką ofertę produktów korporacyjnych dla wszystkich segmentów rynku oraz mocne specjalizacje w poszczególnych liniach biznesowych. Dziś chcemy zaproponować spojrzenie z całkiem innej perspektywy na współpracę na linii: towarzystwo ubezpieczeniowe–broker–partnerzy biznesowi brokera – mówi Marta Domańska-Trzaskoma, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Współpracy z Partnerami B2B UNIQA.

UNIQA jest czołowym graczem w segmencie ubezpieczeń korporacyjnych. Na koniec 2021 roku przypis składki z ubezpieczeń dla firm, korporacji i mieszkalnictwa wyniósł 1,2 mld zł.

(AM, źródło: UNIQA Polska)