Marc van der Veer, Marcin Dębicki i Sławomir Kamiński w zarządzie nowej spółki MJM Holdings

0
2259

MJM Holdings powołało nową spółkę – MJM MGA. Jej zadaniem będzie rozwinięcie rynku MGA dla szeroko pojętych ryzyk majątkowych, finansowych i osobowych, poprzez istotne poszerzenie pojemności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej polskiego rynku oraz transfer know-how, technologii i specjalistycznej wiedzy z zagranicznych rynków. W zarządzie MJM MGA zasiedli doświadczeni menedżerowie z Polski i zagranicy.

MJM MGA rozpoczyna działalność niedługo po tym, jak MJM Holdings zawarł umowę z Corsair Capital, na mocy której fundusz stał się większościowym udziałowcem holdingu. Wsparcie inwestora oznacza większe możliwości finansowe oraz zwiększenie potencjału rozwoju skali i zespołu, a także poszerzenia specjalizacji.

– Naszą ambicją jest stworzenie grupy brokerskiej nie tylko zdolnej do poszukiwania pojemności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej na całym świecie, ale również do jej oferowania. Będziemy ją realizować poprzez rozwój organiczny oraz akwizycje podmiotów działających w modelu MGA w Europie – mówi Michał Chmielewski, wiceprezes ds. międzynarodowych MJM Holdings.

Prezesem zarządu MJM MGA został Marc van der Veer, który przechodzi do MJM Holdings z Nexus Group, specjalistycznego MGA, gdzie pełnił analogiczną funkcję. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska w branży ubezpieczeń i reasekuracji, w tym CEO International MGA Geo Underwriting należącej do The Ardonagh Group.

– Cieszę się, że dołączam do MJM Holdings, grupy znanej z kreatywności, pasji i zdolności skupiania pod jednym dachem kompetencji potrzebnych klientom do uzyskania pełnego wsparcia w zarządzaniu ryzykiem oraz kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej – mówi Marc van der Veer.

Do zarządu dołączą też w maju br. doświadczeni w ubezpieczeniach korporacyjnych menedżerowie i uznani na rynku specjaliści: Marcin Dębicki i Sławomir Kamiński, obaj związani dotychczas z ERGO Hestią. Marcin Dębicki rozpoczął karierę zawodową jako underwriter ubezpieczeń przemysłowych w 2001 r. Od 2006 r. kierował segmentem „mid-korpo”, a od 2015 r. pełnił rolę dyrektora zarządzającego ubezpieczeniami korporacyjnymi ERGO Hestii, koordynując wszystkie ich segmenty oraz współpracę z brokerami.

– Chcemy wspólnie zaproponować rynkowi polskiemu coś zupełnie nowego, świeżego, bez precedensu i w dużej skali. Wierzę, że dynamizm zespołu MJM Holdings, kompetencje Marca i Sławomira pozwolą nam wspólnie zbudować rozwiązanie unikalne, wymykające się dotychczasowym standardom – zapowiada Marcin Dębicki.

Z kolei Sławomir Kamiński był związany z ERGO Hestią przez 17 lat. W tym okresie kierował pracami przedstawicielstwa korporacyjnego. Był odpowiedzialny za rozwój segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz zarządzał departamentem sprzedaży. W ostatnim czasie wdrażał innowacyjne rozwiązania w obszarze ubezpieczeń na życie.

– Zaproszenie do MJM Holdings przyjąłem z radością. Z dużym uznaniem obserwuję to, jak grupa dobudowuje nowe specjalizacje ubezpieczeniowe i branżowe, z odwagą zwiększa rozmach działalności oraz rozwija kompetencje zespołu dzięki licznym partnerstwom zagranicznym. Otwieram nowy, szalenie ciekawy i inspirujący rozdział mojego życia zawodowego – mówi Sławomir Kamiński.

– Serdecznie witamy Marca, Marcina i Sławomira w Grupie z przekonaniem, że pod ich kierownictwem nasz biznes MGA będzie rozwijał się nie tylko na miarę naszych ambicji, ale także zapotrzebowania rynków i naszych klientów – dodaje Marcin Ślotała, prezes MJM Holdings.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl