Wkrótce inauguracja projektu „Zdrowe Życie”

0
194

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia i PZU SA podpisali porozumienie w sprawie realizacji programu „Zdrowe Życie” poświęconego profilaktyce zdrowotnej. Ma on na celu poprawę jakości życia Polaków. Przedsięwzięcie zainauguruje 3 czerwca prezydent Andrzej Duda.

– Chcemy ten program traktować jako wyzwanie i obowiązek. Patronat nad projektem „Zdrowe Życie” objął Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą – powiedziała podczas śniadania prasowego Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

– Kwestia dbałości o zdrowie wymaga ciągłego propagowania. Niestety, na tle Europy społeczeństwo w Polsce nie jest skłonne do udziału w profilaktyce. Musimy zmienić paradygmat myślenia o zdrowiu z reaktywnego na proaktywne – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.

– O swoim zdrowiu powinniśmy myśleć nie tylko, gdy potrzebujemy interwencji medycznej. Sami możemy wiele zrobić, aby ta interwencja była potrzebna jak najpóźniej. Liczę, że projekt „Zdrowe Życie” pod patronatem Kancelarii Prezydenta RP przekona każdego do profilaktyki – dodał prezes NFZ Filip Nowak.

Z kolei prezes PZU SA Beata Kozłowska-Chyła podsumowała: – Dziękujemy panu prezydentowi za zaproszenie do uczestnictwa w projekcie, który promuje zdrowy styl życia i zachęca do profilaktyki. Projekt „Zdrowe Życie” poświęcony profilaktyce zdrowotnej został przygotowany wspólnie z Ministerstwem Aktywów Państwowych, Ministerstwem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia.

3 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja inaugurująca projekt, w trakcie której zaprezentowane zostaną jego szczegółowe założenia. Tego dnia przy pałacu pojawi się mobilna strefa zdrowia, w której będzie można wykonać szereg bezpłatnych specjalistycznych badań i konsultacji lekarskich.

W spotkaniu wzięli udział także Paweł Mucha, prezydencki doradca i przewodniczący rady nadzorczej PZU SA, Andrzej Jaworski, członek zarządu PZU Życie S.A., a także prof. Piotr Czauderna, przewodniczący Rady ds. Ochrony Zdrowia NRR, i prof. Jarosław Pinkas, członek Rady ds. Ochrony Zdrowia NRR.

(AM, źródło: PZU)