Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe na celowniku PZU

0
245

PZU rozpoczął sprzedaż nowego kompleksowego ubezpieczenia wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz towarzystw budownictwa społecznego: PZU Dla Wspólnot i Spółdzielni. W tym segmencie czeka go ostra rywalizacja z UNIQA.

– Nasza oferta to rozwiązanie dla tych, którzy zarządzają nieruchomościami, reprezentują spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty albo TBS-y i chcą zadbać zarówno o bezpieczeństwo nieruchomości, jak i swoje. Mamy już doświadczenie w ubezpieczaniu  tego typu podmiotów, rozwijamy naszą ochronę i mamy do zaoferowania bardziej kompleksowe rozwiązanie. Co więcej, to ubezpieczenie można dopasować do potrzeb każdej spółdzielni czy wspólnoty – mówi Paweł Ochmański, dyrektor Biura Produktów Detalicznych i MSP PZU.

PZU Dla Wspólnot i Spółdzielni zapewnia dostęp do 18 klauzul dodatkowych, a zawarcie ubezpieczenia jest szybkie i proste – jedne OWU i jedna polisa, bez względu na konfigurację ochrony.

Wspólnoty i spółdzielnie mogą chronić w PZU cały swój majątek: od murów, poprzez windy, aż po rośliny. Zakres ubezpieczenia jest elastyczny – można go konfigurować i dopasować do potrzeb konkretnej wspólnoty czy spółdzielni, a dzięki temu zoptymalizować koszty i płacić tylko za to, co jest potrzebne.

PZU Dla Wspólnot i Spółdzielni to ubezpieczenie nie tylko od wielu różnych zdarzeń losowych, kradzieży czy dewastacji, ale również odpowiedzialności cywilnej. OC pokryje koszty wypłaty osobom trzecim lub firmom odszkodowania za szkody powstałe w związku z prowadzoną działalnością.

Oferta obejmuje także usługi assistance, z których można korzystać, gdy potrzebna będzie pomoc np. ślusarza, elektryka, murarza czy specjalisty od urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych.

Nowa oferta PZU chroni również od ryzyka naruszenia przepisów dotyczących prywatności, m.in. RODO i ustawy o ochronie danych osobowych. Ubezpieczenie zapewnia szybką pomoc ekspertów w sytuacji kryzysowej i pokrywa koszty naprawy, kar administracyjnych oraz wypłaca odszkodowanie osobom poszkodowanym.

W ramach ubezpieczenia dla wspólnot i spółdzielni ochroną można objąć odpowiedzialność władz spółdzielni (D&O) oraz zarządów wspólnot mieszkaniowych za skutki podjęcia błędnych decyzji.

Wchodząc na rynek ze swoim nowym produktem, PZU musi przygotować się na ostrą rywalizację w segmencie mieszkalnictwa. Liderem w ubezpieczeniach majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w Polsce jest bowiem UNIQA. Zakład ubezpiecza  ponad 1900 spółdzielni mieszkaniowych, czyli 70% ich ogólnej liczby oraz ponad 65 tys. wspólnot mieszkaniowych (ponad 40%).

(AM, źródło: PZU, gu.com.pl)