Wystartował wyścig kolarski wspierany przez PKO Ubezpieczenia

0
344

5 lipca w Szklarskiej Porębie miała miejsce inauguracja sezonu wyścigów kolarskich PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Jest to najliczniej obsadzana cykliczna szosowa impreza kolarska dla amatorów w kraju. W tym roku sponsorem tytularnym imprezy jest PKO Ubezpieczenia.

– Rozpoczynamy serię wyścigów w ramach PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Pod naszym patronatem tytularnym od lipca do października ponad pięć tysięcy kolarzy zmierzy się w sportowej rywalizacji. Kolarstwo jest piękną dyscypliną – łączy nie tylko społeczność kolarską, ale i rodziny, kibiców, którzy ze swoimi bliskimi dzielą radość jazdy na rowerze – mówi Tomasz Mańko, członek zarządu PKO Ubezpieczenia. – Zależy nam na tym, aby popularyzować ideę sportu, która jest bliska Grupie Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Aktywność fizyczna jest źródłem dobrego samopoczucia – wpływa pozytywnie na zdrowie i jakość życia. Dla nas ochrona zdrowia jest bardzo ważnym elementem ubezpieczeniowej działalności, dlatego aktywnie wspieramy wszystkich, którzy sport uprawiają i z nim się identyfikują – dodaje.

W PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk zawodnicy będą się ścigać się na dziesięciu różnych trasach Dolnego Śląska. Wyścigi rozpoczęły się w Szklarskiej Porębie, a ostatni start zaplanowany jest w październiku w Miękini. Kolarze rozpoczynać będą wyścig w odstępach czasowych i wydzielonych sektorach, zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa.

(AM, źródło: PKO Ubezpieczenia)