Zdemolowane biuro ubezpieczeń we Wrocławiu

0
491

3 września policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej we Wrocławiu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zdemolował biuro ubezpieczeń. Zatrzymany odpowie nie tylko za zniszczenie mienia, ale również za groźby skierowane do właścicielek firmy.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia policjantów i zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że wyposażenie demolowanego biura zostało praktycznie całkowicie zniszczone. Na podłodze leżał sprzęt elektroniczny i monitory komputerów. Urwany był grzejnik, a kserokopiarka leżała na zewnątrz przed drzwiami.

Na miejsce przyjechały również właścicielki obiektu. Zatrzymany przez policjantów zaczął wobec nich zachowywać się agresywnie, a także kierował do kobiet groźby, wzbudzając u nich obawę o życie i zdrowie. Poszkodowane osoby wstępnie oszacowały sumę strat na ponad 20 tys. zł. Zniszczone zostało praktycznie całe wyposażenie biurowe, w tym sprzęt umożliwiający jego normalne funkcjonowanie.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do komisariatu przy Trzemeskiej, a następnie do policyjnego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami niszczenie mienia i groźby karalne są to czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. O dalszym losie 27-latka będzie decydować sąd.

(AM, źródło: KMP we Wrocławiu)