ANG rozwija partnerstwo w zakresie OZE

0
150

Grupa ANG podpisała nowe umowy partnerstwa z Helio Expert, HSG Sun oraz SunRoof Technology. To kolejny krok w rozwoju oferty hipotecznej oraz poszerzania kompetencji ekspertów finansowo-ubezpieczeniowych firmy.

Sprzedaż instalacji fotowoltaicznych została wprowadzona do oferty ANG na przełomie 2020/2021 roku. Początkowo firma nawiązała współpracę z Edison Energia, BREWA, Sunday Polska. W lutym do tego grona dołączyły kolejne trzy spółki: Helio Expert, HSG Sun oraz SunRoof Technology.

– W 2020 roku zdecydowaliśmy, że poza produktami finansowo-ubezpieczeniowymi zaoferujemy naszym klientom także możliwość zakupu i finansowania instalacji fotowoltaicznych. Klienci, którzy inwestują w swoje domy, mogą sięgnąć po rozwiązanie proekologiczne i stopniowo uniezależnić się od rosnących cen energii. Sprzedaż instalacji fotowoltaicznych to dla ekspertów finansowo-ubezpieczeniowych szansa na poszerzenie zakresu usług i wyróżnienie się na tle innych pośredników. Jeszcze w tym roku planujemy kolejne inwestycje związane z OZE – powiedział Artur Nowak-Gocławski, prezes zarządu ANG SA.

Wprowadzenie do oferty sprzedaży instalacji fotowoltaicznych jest krokiem na drodze do zrównoważonego rozwoju ANG. Dlatego też firma podejmuje działania i promuje postawy proekologiczne. Istotne znaczenie ma także fakt, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych obszarów związanych z OZE, co potwierdzają dane Instytutu Energetyki Odnawialnej zebrane w raporcie „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”. Grupa ANG jest jednym z pierwszych pośredników finansowo-ubezpieczeniowych, który chce wykorzystać ten potencjał.

(AM, źródło: prnews.pl)