BrokerUFG umożliwia dostęp do informacji o punktach karnych

0
244

Narzędzie BrokerUFG zostało wzbogacone o nową funkcjonalność, która umożliwia ubezpieczycielom dostęp do informacji o wykroczeniach, punktach karnych i uprawnieniach kierowców, zgodnie z nowymi przepisami prawnymi.

Nowe prawo umożliwia zakładom ubezpieczeń dostęp do szczegółowych informacji dotyczących uprawnień kierowców, a także do pełnej historii ich wykroczeń. Odpowiadając na potrzeby rynku, firma Makeitright rozszerzyła funkcjonalność narzędzia BrokerUFG tak, aby w jak najprostszy sposób udostępnić potrzebne dane.

Nowa funkcja produktu zapewnia ubezpieczycielom szereg usprawnień, między innymi:

  • przyspieszony proces taryfikacji,
  • kompletny i zweryfikowany obraz kierowcy,
  • lepsze oszacowanie ryzyka,
  • zmniejszenie ryzyka popełnienia błędu przy wystawianiu polisy.

BrokerUFG automatycznie zaciąga potrzebne dane z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i udostępnia je firmie ubezpieczeniowej, tym samym umożliwiając wgląd w historię kierowcy.

ProService Finteco przeprowadzi każdego klienta przez proces uzyskania pozytywnej decyzji związanej z certyfikacją CEPiK. Klienci, którzy już dzisiaj korzystają z BrokerUFG, będą mieli jako pierwsi możliwość skorzystania z nowej funkcjonalności.

BrokerUFG to jedyne na rynku rozwiązanie w modelu SaaS, które zapewnia zautomatyzowaną, bezobsługową komunikację z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. Narzędzie pełni funkcję scentralizowanego repozytorium danych, które obsługuje raportowanie i kooperację z UFG. Rozwiązanie porządkuje dane rozproszone w archiwalnych systemach, obniża złożoność infrastruktury IT i koszty jej utrzymania.

Narzędzie umożliwia także skrócenie ścieżki zakupowej klienta – do wystawienia polisy ubezpieczeniowej potrzebny jest tylko numer rejestracyjny pojazdu i numeru PESEL jego właściciela.

BrokerUFG został w czerwcu wyróżniony przez „Gazetę Ubezpieczeniową” tytułem Innowacja Miesiąca.

(AM, źródło: ProService Finteco)


POBIERZ | SUBSKRYBUJ W iTUNES | SUBSKRYBUJ W SPOTIFY