EuCO najpierw spłaci klientów

0
457

Europejskie Centrum Odszkodowań złożyło do sądu niezbędną dokumentację dotyczącą prowadzonego postępowania sanacyjnego. W jego ramach spółka chce najpierw spłacić zaległości wobec klientów – podał money.pl.

Renata Sawicz-Patora, prezes EuCO, mówi serwisowi, że plan naprawczy określa strategię rozwoju firmy oraz wzrostu rentowności w celu spłaty wierzycieli. W pierwszej kolejności jej firma chce spłacić klientów i rozliczyć się z nimi w stu procentach.

Money.pl przypomina, że EuCO ma do spłaty 86 mln zł, z czego ok. 37 mln zł to zaległości wobec klientów, natomiast pozostała część należy się m.in. bankom i agentom. Jeszcze w tym miesiącu spółka ma zakończyć prace nad propozycjami układowymi dla wierzycieli. Renata Sawicz-Patora zapewnia, że w styczniu EuCO pozyskało o 40% więcej spraw niż w grudniu, zaś agenci firmy deklarują podwojenie liczby pozyskanych do obsługi spraw. Spółka skupia się na świadczeniu pomocy prawnej w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli, szczególnie w obszarze szkód osobowych. Dostrzega też duży potencjał biznesowy na rynku świadczeń pielęgnacyjnych. EuCO nie wyklucza też powrotu do rozwoju tego segmentu usług, gdyż zauważa spory potencjał w tym obszarze biznesowym.

Więcej:

money.pl z 5 lutego, Karolina Wysota „EuCO ma do oddania miliony. Mówi, na czym chce zarabiać, by jak najszybciej spłacić dług”

(AM, źródło: money.pl)