Początek roku dobry dla klientów OFE

0
685

Styczeń był czwartym miesiącem z rzędu, w którym otwarte fundusze emerytalne zanotowały dodatni wynik z zarządzanie. W górę poszła również wartość ich aktywów – wynika z danych zebranych przez Analizy.pl.

Średnia styczniowa stopa zwrotu funduszy uplasowała się na poziomie 5,6%. Sześć spośród dziesięciu OFE osiągnęło wynik powyżej tego progu. Najlepszym rezultatem legitymował się OFE PZU „Złota Jesień” (6,6%), który wyprzedził NN Life OFE (5,9%) oraz UNIQA OFE (5,8%).

W podobnym wymiarze jak wyniki, w styczniu zwiększyły się też aktywa otwartych funduszy emerytalnych. Ich poziom wzrósł o 5,3%, tj. o ponad 8,3 mld zł – do 164,76 mld zł na koniec miesiąca. Najwyższym procentowo wzrostem aktywów legitymował się także OFE PZU „Złota Jesień”. Uzyskał on wynik rzędu 6,2%. Drugie miejsce zajął NN Life OFE (5,6%), natomiast trzecie – UNIQA OFE (5,5%).

W styczniu fundusze przelały do ZUS środki w wysokości 584,7 mln zł w ramach suwaka, natomiast Zakład przekazał im nowe wpłaty w wysokości 260,7 mln zł.

(AM, źródło: Analizy.pl)