Europa Ubezpieczenia rozpoczęła pilotaż narzędzia do dynamicznej wyceny polis turystycznych

0
1391

Z początkiem lipca Europa Ubezpieczenia rozpoczęła testy silnika do dynamicznej wyceny produktów ochronnych. Pilotażowe wdrożenie, jedno z pierwszych tego typu realizowane w zakresie ubezpieczeń turystycznych w Polsce, wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji opracowane przez Quantee. Partnerem merytorycznym w tym przedsięwzięciu jest firma doradcza Deloitte, która odpowiada za wsparcie implementacji procesów wyceny, a jej eksperci czuwają nad ich metodologiczną poprawnością.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji zespół Europy Ubezpieczenia będzie w stanie uwzględnić dużo większą ilość danych w wycenach oferowanych produktów, precyzyjniej szacować ryzyko, a w konsekwencji zapewnić swoim klientom bardziej konkurencyjne i lepiej dopasowane ceny. Silnik służący do wyliczania składki w czasie rzeczywistym sprawia, że aktualizacja obowiązujących taryf jest możliwa niemal natychmiast, co pozwala elastycznie reagować na zachodzące na rynku zmiany.

Pilotażowe wdrożenie realizowane jest przez Quantee przy współpracy Deloitte w ramach umowy o partnerstwie strategicznym podpisanej w marcu tego roku. Obejmie ono m.in. współpracę we wdrażaniu rozwijanego przez pierwszą z firm narzędzia do dynamicznej taryfikacji w ubezpieczeniach. Eksperci Deloitte będą wspierać zespół Quantee oraz ubezpieczyciela w zdefiniowaniu optymalnych procesów wyceny z wykorzystaniem najlepszych praktyk i międzynarodowych doświadczeń.

Quantee podbija polskie ubezpieczenia

Platforma Quantee jest rozwiązaniem ubezpieczeniowym wspierającym kompleksowo proces taryfikacji. Narzędzie umożliwia użytkownikom wykorzystywanie zarówno metod tradycyjnych, jak i innowacyjnych technik uczenia maszynowego oraz sieci neuronowych.

Z platformy Quantee korzysta obecnie kilka firm ubezpieczeniowych z Polski i Europy. Na naszym rynku z rozwiązań insurtechu korzysta m.in. InterRisk. Ubezpieczyciel wdraża ActuAI – innowacyjne oprogramowanie do dynamicznej wyceny produktów ochronnych. Umowę z Quantee zawarł też Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Jej przedmiotem jest wdrożenie narzędzia Machine Learning. Nowe rozwiązanie wspomoże prace nadzorcze w zakresie weryfikacji wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych. Kolejne wdrożenia rozpoczną się wkrótce.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl