Grupa Hyperion: Dwucyfrowy wzrost rocznego zysku operacyjnego

0
644

Wzrost przychodów do 725 mln funtów brytyjskich (GBP), zysk operacyjny (EBITDA) większy o 16% niż rok wcześniej, wysokie organiczne tempo rozwoju spółek brokerskich oraz przejęcia – to główne wydarzenia, jakie miały miejsce w Hyperion Group w roku obrachunkowym 2019. Jednym z członków grupy Hyperion jest polska Howden Donoria.

Hyperion zakończył rok obrotowy (październik 2018 – wrzesień 2019), notując wysoki wzrost we wszystkich częściach biznesu. Skonsolidowana EBITDA grupy wyniosła 211 mln GBP, czyli o 16% więcej niż w poprzednim roku obrotowym. Hyperion obsługuje obecnie składkę o wartości 7 miliardów USD. – W porównaniu z konkurencją utrzymujemy najwyższe tempo – w 2019 r. rośliśmy o 11 pkt proc. szybciej niż rynek – powiedział David Howden, CEO Hyperion Group.

Dodał, że brokerskie spółki Howden i RKH, które właśnie się łączą, uzyskały w 2019 r. wzrost organiczny na poziomie odpowiednio 9 i o 14%. W ciągu ostatnich pięciu lat grupa zanotowała czterokrotny wzrost.

Według Davida Howdena wzrost organiczny, w połączeniu z udanymi przejęciami i inwestycjami w technologię, pozostanie fundamentem strategii. W ubiegłym roku Hyperion umocnił swoją pozycję w Belgii, Kolumbii, Francji, Malezji, Norwegii, Tanzanii, Tajlandii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Obecnie grupa zatrudnia ponad 5000 pracowników w 38 krajach,

W skład Hyperion Group wchodzi też polska firma brokerska Howden Donoria (poprzednio Donoria). Według wstępnych danych w ostatnim roku obrachunkowym spółka zanotowała 10% wzrost przychodów. Z kolei EBITDA Howden Donorii wzrosła o 27% r/r.

– Wspólna marka i wsparcie grupy w działalności brokerskiej daje naszym klientom coraz więcej możliwości. To m.in. nowe technologie i produkty. Wyniki świadczą, że w 2014 r., wiążąc się z Hyperionem, dokonaliśmy wyboru najlepszego z możliwych – podkreśla Hubert Kowalewski, wiceprezes Howden Donoria.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: Howden Donoria)