InterRisk egzaminuje kandydatów na agentów w trybie online

0
572

InterRisk udostępnił kandydatom na agentów ubezpieczeniowych możliwość zdawania egzaminów przez internet. Ubezpieczyciel przygotował systemy teleinformatyczne, zapewniające skuteczną identyfikację tożsamości osób zdających egzamin oraz samodzielność ich pracy.

Możliwość zdalnego zdawania egzaminów na agenta ubezpieczeniowego została wprowadzona dzięki podpisaniu przez ministra finansów nowelizacji rozporządzenia w sprawie egzaminu dla osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych, czynności dystrybucyjnych zakładu ubezpieczeń oraz czynności dystrybucyjnych zakładu reasekuracji. Nowela wprowadziła czasową możliwość przeprowadzania egzaminów agencyjnych zdalnie, z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego.

– Znaleźliśmy się w nietypowej sytuacji, która wymagała od nas natychmiastowego dostosowania się do nowych warunków. Nowe przepisy to kolejny krok w usprawnianiu funkcjonowania branży ubezpieczeniowej. Dzięki nim mogliśmy przygotować rozwiązania ułatwiające kandydatom na agentów zdawanie egzaminów w trybie online. Dbamy o to, aby pośrednicy byli bezpieczni, co jest istotne zwłaszcza w stanie epidemii – mówi Robert Lesiak, kierownik Zespołu Administrowania Sprzedażą InterRisk.

(AM, źródło: InterRisk)