KUKE wspiera rozwój OZE

0
144

Menlo Electric, jeden z najszybciej rozwijających się dystrybutorów fotowoltaiki w Europie, otrzymał w KUKE i KUKE Finance limity na łączną kwotę 15 mln zł, dzięki którym będzie mógł na bezpiecznych warunkach finansować swoich odbiorców w ramach umów ubezpieczenia należności i faktoringu. W połączeniu ze środkami pozyskanymi na początku tego roku Menlo Electric zapewniło sobie ponad 70% zaplanowanego na ten rok nowego finansowania, które łącznie wynosi 90 mln zł.

Współpraca z Menlo Electric wpisuje się w politykę KUKE polegającą na wspieraniu krajowych firm w ich zagranicznej ekspansji, a jednocześnie przyczyniających się do zielonej transformacji polskiej i europejskiej gospodarki. 

– Cieszymy się, że możemy wspierać Menlo Electric, które dzięki szybkiemu rozwojowi odgrywa coraz ważniejszą rolę w zapewnianiu użytkownikom w całej Europie dostępu do najnowszych i coraz wydajniejszych technologii pozyskiwania energii odnawialnej. KUKE zapewnia polskim firmom możliwość nie tylko bezpiecznego oferowania odroczonego terminu płatności w relacjach z kontrahentami z kraju i zagranicy, ale także nasze instrumenty ubezpieczeniowe i gwarancyjne umożliwiają eksporterom prowadzenie inwestycji, przejęć oraz podnoszą wiarygodność płatniczą wobec dostawców – powiedział Janusz Władyczak, prezes KUKE.

Finansowanie w ramach faktoringu krajowego i eksportowego zapewni KUKE Finance, spółka zależna KUKE. 

– Dostrzegamy postępującą koncentrację podmiotów działających na rynku fotowoltaiki, a Menlo Electric przez swoją pozycję jest jednym z ważniejszych beneficjentów tego procesu. Mamy nadzieję finansować na coraz większą skalę samą spółkę, a za jej pośrednictwem mniejszych dystrybutorów i firmy instalacyjne z tej branży w kraju i na rynkach zagranicznych, by rynek kontynuował wzrost pomimo różnych przeciwności, jak szybko rosnące w ostatnim czasie koszty urządzeń  – dodał Konrad Klimek, prezes KUKE Finance.

(AM, źródło: KUKE)