Oliver Bäte prezesem Allianz na kolejne pięć lat

0
576

Rada nadzorcza Allianz SE ogłosiła, że decyzją Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy mandat Olivera Bäte jako prezesa zarządu Allianz SE został przedłużony do 2028 r. Podobną decyzję podjęto również odnośnie do Andreasa Wimmera, członka zarządu odpowiedzialnego za biznes życiowy oraz zarządzanie aktywami. Jego mandat został przedłużony do 30 września 2029 r.

Oprócz przedłużenia wspomnianych mandatów Zgromadzenie zdecydowało, że Claire-Marie Coste-Lepoutre, obecnie główna aktuariuszka oraz dyrektorka ds. planowania i kontrolingu Allianz SE a wcześniej dyrektorka finansowa i zastępczyni CEO Allianz Global Corporate & Specialty SE zostanie członkinią zarządu. Jej powołanie ma moc obowiązującą ze skutkiem od 1 stycznia 2024 r., z zastrzeżeniem zwyczajowych zgód organów regulacyjnych. Claire-Marie Coste-Lepoutre zastąpi Giulio Terzariola, który przeszedł do Generali.

– Rada nadzorcza w pełni popiera decyzję o kontynuacji przywództwa Olivera Bäte, wspieranego przez jego kolegów z zarządu, w celu utrzymania zrównoważonego i rentownego wzrostu Allianz, dalszego rozwoju dobrze prosperującej i produktywnej organizacji oraz wzmocnienia jej konkurencyjnej pozycji w przyszłości – powiedział przewodniczący RN Allianz SE Michael Diekmann.

– Dziękuję radzie nadzorczej za zaufanie i wsparcie i nie mogę się doczekać, aby nadal służyć interesariuszom Allianz w zmieniającym się świecie – dodał Oliver Bäte.

(AM, źródło: Allianz)