Piotr Nowak kandydatem na przewodniczącego KNF?

0
666

Według ustaleń money.pl, do grona kandydatów na stanowisko przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego dołączył obecny członek zarządu PZU SA i były minister rozwoju i technologii, Piotr Nowak. Źródła serwisu twierdzą, że ma on poparcie ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Money.pl przypomina, że wśród potencjalnych szefów nadzoru wymienia się obecnego przewodniczącego Jacka Jastrzębskiego, którego 5-letnia kadencja kończy się 23 listopada, popieranego przez premiera Mateusza Morawieckiego i sektor bankowy, Beatę Daszyńską-Muzyczkę, obecną prezeskę Banku Gospodarstwa Krajowego, Leszka Skibę, prezesa Pekao, oraz stojącą na czele PZU SA Beatę Kozłowską-Chyłę i zasiadającą w jego zarządzie Małgorzatę Sadurską.

Piotr Nowak był doradcą dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie i wicedyrektorem departamentu polityki monetarnej i rynków kapitałowych MFW. Powołując się na doniesienia businessinsider.pl, serwis podaje, że z bankowym zapleczem, międzynarodowym doświadczeniem i znajomością rynków kapitałowych miał być nawet potencjalnym kandydatem na premiera. Piotr Nowak nie odpowiedział na zadane mu przez money.pl pytania. Według anonimowego rozmówcy serwisu rozgłoszenie kandydatury Nowaka ma przekreślić potencjalne przejście prezeski PZU SA do KNF. Źródła serwisu twierdzą jednak, że zarówno ona, jak i Małgorzata Sadurska są nadal w grze o fotel przewodniczącego nadzoru.

Więcej:

money.pl z 17 listopada, Karolina Wysota „Zacięta walka o ważny urząd. Jest nowy kandydat na szefa. Ma na pieńku z Morawieckim”

(AM, źródło: money.pl)