Ponad 35 tysięcy firm i instytucji wybrało PPK w TFI PZU

0
379

TFI PZU poinformowało, że ponad 35 tysięcy pracodawców podpisało z nim umowy o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowych (PPK). – Nasza oferta cieszy się dużą popularnością wśród jednostek samorządowych, które uznają ją za przejrzystą i bardzo korzystną dla swoich pracowników – zaznaczył Marcin Żółtek, wiceprezes towarzystwa.

Wśród pracodawców, którzy wybrali TFI PZU, są duże i znane firmy, które przystąpiły do PPK w pierwszych etapach reformy, a także instytucje: urzędy centralne i wojewódzkie, ministerstwa, wiele uniwersytetów i szkół wyższych, szkoły podstawowe, średnie oraz szpitale, muzea i teatry.

TFI PZU zawarło blisko 20 tysięcy umów z pracodawcami, dla których wymagana data utworzenia PPK przypadała przed końcem 2020 roku. Dodatkowo podpisano już blisko 7 tys. umów z mniejszymi przedsiębiorstwami (zatrudniającymi do 20 osób) oraz ponad 9 tys. umów z podmiotami sektora finansów publicznych. Umowy te weszły w życie 1 stycznia 2021 roku. Spółki zatrudniające do 20 pracowników, które jeszcze nie podjęły decyzji, mają czas na wybór PPK do 23 kwietnia 2021 roku, a podmioty z sektora finansów publicznych do 26 marca 2021 roku.

– Tak duże zainteresowanie dużych i średnich firm, a także wielu przedsiębiorców zatrudniających do 20 pracowników oraz instytucji sektora finansów publicznych to zasługa szerokiego wsparcia, które oferujemy pracodawcom przy wdrażaniu i obsłudze PPK. Przewagą firmy są także wyniki inwestycyjne – mówi Marcin Żółtek. – Pokazaliśmy, że potrafimy zarabiać, skutecznie pomnażając oszczędności pracowników zgromadzone w PPK. Na koniec 2020 roku, według danych Instytutu Emerytalnego, znaleźliśmy się w pierwszej trójce instytucji zarządzających PPK, które osiągnęły najlepsze wyniki – zajęliśmy pierwsze miejsce wśród firm z udziałem w rynku powyżej 10% – podkreśla.

Pracodawcy przeszli na zdalny tryb wdrażania PPK w zakresie prowadzenia spotkań informacyjnych dla pracowników, co widać po bardzo wysokiej frekwencji na spotkaniach prowadzonych online przez ekspertów TFI PZU.

(AM, źródło: PZU)