PZU nie planuje sprzedaży Alior Banku

0
472

PZU nie ma planów pozbycia się Alior Banku, poinformował prezes PZU SA Paweł Surówka w Davos. Zapewnił jednocześnie, że PZU będzie patrzyć na każdą możliwość partycypacji w dalszej konsolidacji rynku bankowego.

Szef PZU pytany był w Davos o oczekiwania i efekty wizyty na Światowym Forum Ekonomicznym – podał „Puls Biznesu” za PAP. – Chcieliśmy promować Polskę, chcieliśmy promować Trójmorze. Wiedzieliśmy, że mamy dobry program i możemy liczyć na dużą atencję, ale efekty chyba przerosły nasze oczekiwania – powiedział Pawel Surówka.

Surówka pytany był też o plany wobec Alior Banku. – Alior Bank jest dla nas bankiem strategicznym, będziemy chcieli wspierać go we wszystkim, co zarząd Alior Banku założy w swojej strategii. Przede wszystkim będziemy starali się budować wartość dodaną dla banku poprzez naszą współpracę – powiedział.

Dodał, że bank jest bardzo rozwinięty technologicznie; zapewnił, że PZU w planach nie ma pozbycia się Aliora. Według szefa PZU Alior i Pekao to banki, które rządzą się własną logiką i mają własne, ambitne plany. – Będziemy chcieli przede wszystkim wesprzeć je w tym, co robią  – zadeklarował.

Pytany był także o ewentualną możliwość udziału PZU w przejęciu mBanku. – Będziemy wspierali nasze banki, przede wszystkim Pekao, w jego planach strategicznych. Myślę, że Pekao o tym wie. Będziemy patrzyli na każdą możliwość partycypacji w dalszej konsolidacji rynku bankowego – odpowiedział prezes PZU SA. – Natomiast na tym etapie nie można niczego przesądzać – zastrzegł.

Więcej:

https://www.pb.pl/…

(AM, źródło: „Puls Biznesu”, PAP)