Skarbiec TFI szykuje się na II turę PPK

0
759

Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI) zamierza pozyskać kilkadziesiąt tysięcy pracowników z małych i średnich firm w drugiej turze wdrażania pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Chce przy tym zachować równowagę pomiędzy liczbą klientów a możliwością ich profesjonalnej obsługi – poinformowała Anna Milewska, prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI w rozmowie z ISBnews.TV.

Zaufanie do PPK nie sięgnęło szczytu. Pamięć dotycząca OFE jest wiecznie żywa. Dlatego tym, czym chcemy się wyróżniać, czyli co oferujemy pracodawcom i pracownikom, jest jakość przy wdrażaniu PPK. Przedsiębiorstwa mają pełną świadomość, że program wchodzi i nikt z niego nie zrezygnuje. Dlatego wsparcie merytoryczne firm we wdrożeniu programu jest nie tylko ważne, ale i doceniane – powiedziała Anna Milewska w rozmowie z ISBnews.TV, podsumowując I turę PPK.

Jej zdaniem, większość dużych firm odkładała decyzję na ostatnią chwilę, a potem działała w pośpiechu. Im wcześniej rozpocznie się analizę ofert instytucji finansowych, ich kompleksową ocenę, tym lepiej dla całego procesu i samych pracowników. – Chcemy skupić się na przedsiębiorstwach małych i średnich, czyli stawiamy na II turę wdrażania PPK w firmach, która ruszyła od początku 2020 roku. Mam na myśli podmioty zatrudniające mniej niż 250 osób. Konkurować będziemy wynikami oraz jakością obsługi – dodała.

Kolejnym wnioskiem, który zdaniem Anny Milewskiej wypływa z I tury PPK, jest to, że nie zawsze wyniki inwestycyjne towarzystw stanowią podstawowy element wyboru TFI. – Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy zwracają uwagę na siłę kapitałową oferenta – wskazała.

Podkreśliła, że zarząd i rada nadzorcza Skarbca mają tego świadomość. – Podnieśliśmy kapitał i jesteśmy poważnym partnerem dla tej grupy przedsiębiorstw, w którą celujemy, a są nią – jak już wspomniałam – małe i średnie przedsiębiorstwa. Oferujemy im przede wszystkim jakość, wyniki i swobodny dostęp do informacji o ich rachunkach – dodała Anna Milewska.

Aktywność Skarbca w obszarze PPK przekłada się na inne obszary np. segment asset management. – Aktywa zgromadzone w usłudze zarządzania portfelami Skarbiec TFI w 2019 r. podwoiły się i na początku grudnia ich wartość przekroczyła 500 mln zł. Ten obszar będziemy rozwijać, ponieważ przedsiębiorcy, klienci instytucjonalni, a nawet osoby prywatne coraz częściej rozważają dywersyfikację portfela swoich oszczędności w celu jak najbardziej efektywnego pomnażania zgromadzonego kapitału – powiedziała prezes.

(AM, źródło: informacja dnia ISBNewsLetter)