AXA XL: Fuzja jednostek

0
930

AXA XL ogłosiła, że z powodzeniem dokonała fuzji AXA Corporate Solutions (ACS) i AXA ART z XL Insurance Co. SE (XLICSE). Fuzja, która była przedmiotem akceptacji odpowiednich urzędów nadzoru, w tym Banku Centralnego Irlandii i irlandzkiego Sądu Najwyższego, obowiązuje od 31 grudnia 2019 r. Zamiar połączenia tych jednostek firma ogłosiła w lutym 2019 r.

Decyzja o włączeniu ACS i AXA ART w XICSE została podjęta po nabyciu XL Group Ltd przez AXA. Zakończenie tej transakcji nastąpiło we wrześniu 2018 r. XLICSE jest posiadaną w całości spółką zależną w dziale AXA XL należącym do Grupy AXA, dostarczającą ubezpieczenia w Europie i Azji i działającą poprzez międzynarodową sieć oddziałów, spółek zależnych i partnerów zewnętrznych. 31 grudnia 2019 r. XLICSE przejęła całą działalność ACS i AXA ART, stając się ubezpieczycielem lub reasekuratorem odpowiedzialnym za każdą wcześniej zawartą polisę. Żadnych innych zmian w warunkach istniejących polis nie będzie.

Dyrektor generalny AXA XL, Greg Hendrick skomentował: – Jesteśmy nadzwyczaj zadowoleni z przeprowadzenia tej fuzji. Skonsolidowanie naszych podmiotów prawnych w AXA XL pozwala nam usprawnić procesy z korzyścią dla naszych klientów i brokerów. Jestem dumny z zespołu AXA XL, którego zaangażowanie i praca podjęta w ub.r. doprowadziła do udanego ustanowienia i ujednolicenia AXA XL.

(AC, źródło: Insurance Journal)