Udziałowiec doinwestował firmę brokerską EC3

0
439

EC3 Brokers otrzymała zastrzyk inwestycyjny od swojego udziałowca BP Marsh & Partners, który zwiększa swój udział do 35%. Inwestycja pozwoli londyńskiej firmie na poszerzenie oferty i opracowywanie nowych, wiodących na rynku produktów.

Założona w 2013 r. przez Danny’ego Driscolla EC3 Brokers jest niezależnym brokerem linii komercyjnych z rynku Lloyd’s. Ma siedzibę w Londynie i spółki zależne w USA i Dubaju. Specjalizuje się w obsłudze nieruchomości komercyjnych, amerykańskiej branży budowlanej, jak również globalnej branży rozrywkowej.

– Ta nowa inwestycja jest bardzo pożądanym wsparciem naszego biznesu i pozwoli nam na wzmocnienie naszej obecności w sektorze rozrywkowym dzięki opracowywaniu nowych produktów i zwiększeniu istniejących możliwości poprzez nowe zespoły i potencjalne akwizycje – powiedział Driscoll.

W grudniu 2017 r. firma BP Marsh & Partners nabyła 20% udziałów w EC3 za 5 mln funtów w gotówce. Jest to wyspecjalizowany inwestor wchodzący na wczesnym etapie w firmy pośrednictwa usług finansowych, w tym zajmujące się pośrednictwem ubezpieczeniowym, doradztwem finansowym, zarządzaniem aktywami itp.

(AC, źródło: Insurance Journal)