Unilink przejmuje LGK/Viviamo

0
360

Unilink porozumiał się w zakresie zakupu 100% udziałów LGK/Viviamo. Od tego momentu agencja wchodzi w skład grupy.

– Misją Unilink jest konsekwentne budowanie najlepszej i największej multiagencji w kraju. Najlepszej jakością oferty i serwisu dla agentów ubezpieczeniowych oraz solidnością i wiarygodnością dla towarzystw ubezpieczeniowych. Wierzymy, że połączenie dynamiki, wiedzy i zgromadzonego doświadczenia Unilink i LGK/Viviamo znacząco przybliża nas do tego celu. Połączenie sił i wybranie tego, co najlepsze w obydwu firmach, jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy rynek towarzystw ubezpieczeń konsoliduje się, na agentów jest przerzucane coraz więcej obowiązków, a o klientów coraz częściej musimy konkurować z alternatywnymi kanałami sprzedaży i podmiotami z innych branż – powiedziała Aleksandra Friedel, prezeska zarządu Unilink.

Lubuska Grupa Kapitałowa utworzona w 2001 roku jest jedną z największych w Polsce grup skupiających pośredników ubezpieczeniowych, działających na terenie całego kraju. W ciągu pierwszych 10 lat firma nawiązała współpracę z ponad 4000 agentami w całej Polsce. Od 2013 roku działa również pod marką Viviamo, którą oznakowanych jest 111 biur w dziesięciu województwach. LGK i Viviamo oferuje ubezpieczenia dla klientów indywidualnych: komunikacyjne, majątkowe, zdrowotne, turystyczne i na życie, a także ubezpieczenia dla firm.

– Każda firma na pewnym etapie rozwoju musi podjąć decyzję o tym, czy satysfakcjonuje ją obecna pozycja rynkowa, czy też chce dokonać przełomowego wzrostu. Jako LGK/Viviamo uznaliśmy, że dążąc do perfekcji w ofercie i wsparciu dla współpracujących z nami agentów ubezpieczeniowych i chcąc sprostać wyzwaniom zmieniającego się rynku, dołączenie do Grupy Unilink, która jest liderem nie tylko w Polsce, ale i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jest najlepszym rozwiązaniem. Wierzymy, że dzięki dalszej wytężonej pracy nad poszerzaniem naszej oferty dla agentów ubezpieczeniowych i podnoszeniem jakości naszego serwisu uda nam się osiągnąć wiele wspólnych sukcesów. Jednocześnie miło nam jest poinformować, że nową prezeską zarządu spółek Viviamo i LGK zostanie Laura Byczkowska, znana wszystkim doskonale wieloletnia członkini zarządu i udziałowczyni obydwu agencji – dodał Jarosław Łoń, założyciel oraz prezes zarządu LGK/Viviamo.

(AM, źródło: Unilink)