Warta: Grudzień sezonem kradzieży, zatem warto pomyśleć o zabezpieczeniu dobytku

0
361

Z danych Warty wynika, że grudzień jest miesiącem, w którym dwukrotnie częściej dochodzi do kradzieży z włamaniem. Dlatego zakład radzi, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojego dobytku.

Jak wskazują statystyki policji, w grudniu 2022 r. doszło do 819 włamań. Z kolei rok wcześniej miało miejsce 838 takich zdarzeń. Najczęściej dochodzi do kradzieży pieniędzy, biżuterii czy elektroniki.

Według ekspertów Warty podstawą fizycznego zabezpieczenia domu czy mieszkania będzie system alarmowy. Dodatkowo w drzwiach można zainstalować systemy przeciwwyważeniowe, a w oknach wstawić kratownice. Dobrym rozwiązaniem jest również fotokomórka czy monitoring.

– Mimo stosowania szeregu zabezpieczeń i alarmów, do włamania i tak może dojść, wtedy warto mieć na uwadze to, jak zabezpieczyć się przed jego skutkami. A do takich należą nie tylko skradzione rzeczy. Złodzieje często zostawiają po sobie zdemolowane mieszkanie. W takim wypadku zawczasu warto zadbać o ubezpieczenie mieszkaniowe posiadające np. opcję powrotu do domu, dzięki któremu mamy zapewniony szybki transport do okradzionego mieszkania. Czasami konieczne jest też zabezpieczenie lokalu, wtedy warto zwrócić uwagę, aby wybrane ubezpieczenie miało opcję dozoru mienia – mówi Kordian Czuryłło, menedżer produktu w Warcie.

(AM, źródło: prnews.pl)