Mniej formalności w ubezpieczeniu „MetLife na Życie”

0
500

MetLife wprowadza kolejne udogodnienia dla klientów w ubezpieczeniach na życie. Najnowsze zmiany dotyczą indywidualnego ubezpieczenia „MetLife na Życie”. Jedną z nowości jest alternatywny sposób zawierania umowy.

Począwszy od 9 grudnia, zakres oceny ryzyka dostosowany jest do wnioskowanej sumy ubezpieczenia, dzięki czemu większość polis może zostać wystawiona podczas spotkania z doradcą. Wykorzystuje się w tym celu oprogramowanie pozwalające na automatyczną ocenę ryzyka, którą MetLife wprowadziło w tym roku.

– Zmiany, które wprowadziliśmy, są kolejnym krokiem w ramach cyfryzacji procesów związanych ze sprzedażą i oceną ryzyka, i mają na celu zapewnienie jak najlepszych doświadczeń naszym klientom. W dzisiejszym świecie możliwość natychmiastowej realizacji uzgodnionej transakcji uważamy za naszą przewagę konkurencyjną – mówi Marek Piętka, dyrektor Departamentu Produktowego MetLife.

Trzy warianty ankiety medycznej są z kolei elementem uproszczonej oceny ryzyka w „MetLife na Życie”. Podwyższone zostały również maksymalne sumy ubezpieczenia w umowach dodatkowych, dzięki czemu klienci będą mogli zapewnić sobie wyższą ochronę.

– To, z jakiego wariantu będzie mógł skorzystać klient, jest uzależnione przede wszystkim od sumy ubezpieczenia, na którą się zdecyduje. Projektując reguły oceny ryzyka, uwzględniliśmy preferencje naszych klientów, szczegółowo analizując najczęściej wybierane kombinacje sum ubezpieczenia i umów dodatkowych, dbając o to, aby jak największa część wniosków mogła być oceniona w uproszczonym i przyjaznym dla klienta oraz jego doradcy procesie – mówi Bożena Trzaska, dyrektor ds. Rozwoju Produktów Ochronnych MetLife.

W treści ogólnych warunków zweryfikowane zostały wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których MetLife nie ponosi odpowiedzialności. Zapisano je bardziej precyzyjnie, a z niektórych zrezygnowano.

(AM, źródło: MetLife)